41 Kişilik Dans (El baile de los 41)
41 Kişilik Dans (El baile de los 41)
David Pablos
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 121 Görüntülenme

41 Kişilik Dans (El baile de los 41)

Orijinal ismi El baile de los 41 olan ve 4k formatının yanı sıra dublajlı haliyle de 41 Kişilik Dans olarak izleyebileceğiniz yapım, Meksika bölgesinde gerçekten yaşanmış olan bir skandalı konu almaktadır. 20. Yüzyılın ilk dönemlerinde Meksika’da meydana gelen ve sonraki onlarca yılda da unutulmayan bu skandala 41 Kişilik Balo ismi verilmiştir. Meksiko City’de bulunan bir malik
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Orijinal ismi El baile de los 41 olan ve 4k formatının yanı sıra dublajlı haliyle de 41 Kişilik Dans olarak izleyebileceğiniz yapım, Meksika bölgesinde gerçekten yaşanmış olan bir skandalı konu almaktadır. 20. Yüzyılın ilk dönemlerinde Meksika’da meydana gelen ve sonraki onlarca yılda da unutulmayan bu skandala 41 Kişilik Balo ismi verilmiştir. Meksiko City’de bulunan bir malikâneye yapılan bir baskın sonucunda ortaya çıkan korkunç durumun anlatıldığı filmi sitemizde 41 Kişilik Dans ismiyle de bulabilirsiniz.


  Bir ihbar üzerine Meksiko City bölgesinde yer alan ve oldukça üst sınıfta bazı kişilerin evi olan malikâneye 1901 yılında ani bir baskın yapıldı. Bu baskında polis toplamda 41 kişinin olduğunu ve bu kişilerden 19 erkeğin de kadın kıyafeti ile partide yer aldığını tespit etti. Bu öylesine bir grubun olduğu partiydi ki burada devlette üst düzey görevlerde bulunan kişiler ve akrabaları bulunmaktaydı. Ama bu partiyi asıl skandala dönüştüren taraf bu partide devlet bakanının da bulunmasıydı. 


  Elbette bu olay hem polise hem de medyaya yapılan baskılarla üstü örtülmeye çalışıldı ancak bu sefer bu baskılar işe yaramadı. Çünkü basın tarafında bu olayı duyurmaya ve halka gerçekleri göstermeye kararlı kişiler bulunmaktaydı. Bu Meksika medyası için baskılara ve tehditlere karşı ilk defa boyun eğmedikleri olaydı. Baskı ve tehditten yorulan medya o andan itibaren özgürlüğünü ilan etmişti ve halka partideki isimler, kimin ne giydiğini ve bu partide yaşanan sapkınlığı en ince detayları ile gösterdi. Bu yüzden de bu skandal Meksika için sarsıcı bir etkiye sahip oldu ve bu konu halen bilinmekte ve olayın üzerinden onlarca yıl sonra bile dilden dile anlatılan bir skandala dönüştü. 


  Fakat şimdi ki zamanda bu olay ve perde arkası tarafsız bir dille anlatılıyor. Hiçbir taraf tutmaksızın sadece gerçeklere dayanan yapım, partiden önceki kısa hikâyeleri, partiyi ve sonrasında yaşananları net bir dille anlatıyor.  

  Diğer Adları:

  Dance of the 41

  Yayın Tarihi:

  12 Mayıs 2021

  Senaryo:

  Monika Revilla

  Ödüller:

  4 ödül & 9 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?