7 Tutsak (7 Prisioneiros)
7 Tutsak (7 Prisioneiros)
Alexandre Moratto
2021
8.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 8.0 /10 (1)
7.1 IMDB Puanı 246 Görüntülenme

7 Tutsak (7 Prisioneiros)

7 Prisioneiros isimli bu dram yüklü filmde Alexandre Moratto filmin hem yönetmen koltuğundaki isim hem de senaryodaki Thayna Mantesso’ya yardımcı olan kişidir. Mateus adındaki saf ve iyi niyetli bir çocuğun başına gelen korkunç olayların işlendiği filmde Victor Julian, Josias Duarte ve Cecillie Homem de Mello isimleri de başrollerdeki simalardır.Bir diğer adı da 

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  7 Prisioneiros isimli bu dram yüklü filmde Alexandre Moratto filmin hem yönetmen koltuğundaki isim hem de senaryodaki Thayna Mantesso’ya yardımcı olan kişidir. Mateus adındaki saf ve iyi niyetli bir çocuğun başına gelen korkunç olayların işlendiği filmde Victor Julian, Josias Duarte ve Cecillie Homem de Mello isimleri de başrollerdeki simalardır.


  Bir diğer adı da 7 Tutsak olan bu 4k formatlı yapımda Mateus küçük köyünde ailesi ile birlikte fakirliğin en alt tabakasında yaşamaktadır. Bu kadar yokluğa dayanamayan ve köyde de bir iş bulamayan Mateus sonunda çareyi büyük şehirde çalışmakta bulur. Mateus köydeki diğer altı genç ile birlikte bir aracı bulur ve büyük şehirde onları bekleyen hurdalık işçisi görevi için kamyonete biner. Büyük şehre gelen gençler çok mutludurlar ve bir an önce çalışıp haftalıklarını almak istemektedirler. Ama bir haftanın sonunda patronları Luca’dan haftalıklarını soran gençler korkunç gerçeklerle yüzleşirler. Bu yedi genç Luca’nın işçileri değil köleleridir ve bu gençler çoktan Luca’ya satılmışlardır. Olayı kavrayan gençlerin tüm hayalleri bir an da yok olur ve umudun yerini korku ve öfke alır. 


  İlk etapta bu duruma direnen ve hemen oradan ayrılmak isteyen Mateus yediği yumrukla soluğu yerde alır ve patronları daha doğrusu sahipleri Luca ondan kaçılamayacağını açık bir şekilde gösterir. Mateus patronuna kaba kuvvetin de işe yaramayacağını anladığında dostları ile kafa kafaya verir ve onu akıl oyunu ile yenmeye karar verir. Ancak bir kurtuluş çabası olarak başlayan plan kısa sürede yerini ahlaki bir sapmaya bırakır ve Mateus arkadaşlarını kurtarmak yerine iyici Luca’nın en yakın adamı oluverir. Bu durumu gören ve onu uyaran diğer altı kişinin hayatları ise sadece Mateus’un elindedir. Mateus ise kendisini bir çıkmazın ortasında bulur ve neyin doğru karar olduğunu bir türlü kestiremez. Patronunun etkisinde kalan Mateus acaba doğru olan kararı verme cesaretini kendinde bulabilecek midir?


   

  Diğer Adları:

  7 Prisoners

  Yayın Tarihi:

  11 Kasım 2021

  Senaryo:

  Thayná Mantesso, Alexandre Moratto

  Ödüller:

  5 ödül & 26 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?