8-Bit Christmas (8-Bit Christmas)
8-Bit Christmas (8-Bit Christmas)
Michael Dowse
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.7 IMDB Puanı 166 Görüntülenme

8-Bit Christmas (8-Bit Christmas)

Sitemiz üzerinden 4K film izle modu ve Türkçe dublajı ile izleyebileceğiniz 8-Bit Christmas, 2021 yapımı bir komedi ve aile filmidir. Yönetmen koltuğunda Michael Dowse’nin oturduğu 8-Bit Christmas filmi, 1990’lı yılların nostaljik havasını, bir Nintendo alabilmek için her şeyi yapmayı göze alan çocukların yaşadığı maceraları ve bunu yıllar sonra kızına bir hikaye olarak anlatan
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Sitemiz üzerinden 4K film izle modu ve Türkçe dublajı ile izleyebileceğiniz 8-Bit Christmas, 2021 yapımı bir komedi ve aile filmidir. Yönetmen koltuğunda Michael Dowse’nin oturduğu 8-Bit Christmas filmi, 1990’lı yılların nostaljik havasını, bir Nintendo alabilmek için her şeyi yapmayı göze alan çocukların yaşadığı maceraları ve bunu yıllar sonra kızına bir hikaye olarak anlatan bir babayı anlatır.


  Filmin başrolünde olan Jake Hoyde, günlerini sokaklarda oyun oynayarak geçiren bir çocuktur. Aynı mahallede oturan Timmy Keane’nin ise ailesi varlıklıdır. Ailesi Timmy’ye, dönemin en gelişmiş ve yeni teknolojilerinden biri olan, bir Nintendo konsolu alır.


  Timmy’nin Nintendo’su, başta Jake olmak üzere, sınıfındaki bütün arkadaşlarının dikkatini çeker. Timmy’nin Nintendo’su ile oynamak için can atan Jake ve arkadaşları, bu işi bir düzene oturtmayı ve herkesin Nintendo ile oynamasını sağlamayı amaçlar. Jake ve arkadaşlarının yaptığı plana göre, her gün okul çıkışında 10 kişi, Timmy ile okuldan başka bir yerde buluşup, Nintendo ile oynayabilme hakkına sahiptir.


  Jake Hoyde’nin kızı Annie Doyle’a anlattığı hikâyeyle beraber seyirciyi geçmişe götüren 8-Bit Christmas filmi, küçük Jake’in ailesinden Noel hediyesi olarak bir Nintendo konsolu istemesi ile devam eder. Jake’in annesi ve babası, hâlihazırda günlerini sokaklarda geçiren ve sosyal bir karakter geliştirme aşamasında olan oğlunun, bir konsolla eve kapanmasından endişelenir. Jake’in annesi ve babasına göre, eğer Jake’in bir Nintendo’su olursa Jake, hiç evden çıkmayarak, günlerini Nintendo ile geçirecektir. Bu sırada Nintendo’su olan tek çocuk Timmy, bir oyunu kaybettikten sonra televizyonu kırar ve bunun sonucu olarak köpekleri yaralanır. Jake’in annesi ve babası, bu haberi duyduktan sonra, oğullarına bir Nintendo almamaya daha çok ikna olur. 


  Ailesinin bu karara sıcak bakmadığını gören Jake, kendi imkânlarıyla bir Nintendo almaya karar verir. Arkadaşları ile ortak bir noktada buluşan Jake, bir izcilik etkinliğinde, en çok Noel çelengi satan kişinin, ödül olarak bir Nintendo alacağını duyar. Arkadaşları ile beraber bu izci etkinliğine katılan Jake, etkinliğin gerektirdiği bütün zorluklara katlanarak, hayallerini süsleyen Nintendo konsoluna kavuşabilecek midir?

  Diğer Adları:

  8-Bit Christmas

  Yayın Tarihi:

  24 Kasım 2021

  Senaryo:

  Kevin Jakubowski

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?