Abe (Abe)
Abe (Abe)
Fernando Grostein Andrade
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 144 Görüntülenme

Abe (Abe)

Abe adındaki henüz çocuk yaşta olan bir genç Brooklyn gibi büyük bir şehirde yaşamasına rağmen aslında iki kültürün arasında bunalan biridir. Abe çok değişik bir aileye sahiptir daha doğrusu Abe’in bir tarafı İsrail ve diğer tarafı da Filistin kökenlidir ve bu yüzden hiçbir zaman huzurlu bir aile toplantısına şahit olamamıştır. Ama Abe hem kendi hayatında hem de ailesinin hayatında bazı şeyleri
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Abe adındaki henüz çocuk yaşta olan bir genç Brooklyn gibi büyük bir şehirde yaşamasına rağmen aslında iki kültürün arasında bunalan biridir. Abe çok değişik bir aileye sahiptir daha doğrusu Abe’in bir tarafı İsrail ve diğer tarafı da Filistin kökenlidir ve bu yüzden hiçbir zaman huzurlu bir aile toplantısına şahit olamamıştır. Ama Abe hem kendi hayatında hem de ailesinin hayatında bazı şeyleri kökünden değiştirmeye karar verir ve bu iki tarafı da bir yemek masasında ama bu defa tartışma olmaksızın toplamayı planlar.


  4k formatıyla ve Türkçe dublajıyla sizlere sunduğumuz Abe isimli yapımda, Abe henüz 12 yaşındadır ve hem kendisi hem de ailesi için çok önemli bir hayali vardır. Abe’in kendisi için olan hayali bir aşçı olmak ailesi için olan hayali ise bir yemeği hep beraber huzur içinde tamamlamaktır. Filistin ve İsrail tarafları bir masaya geldiklerinde aile olduklarını hep unutmakta ve birbirleri ile didişmektelerdir. Bu duruma daha fazla katlanmak istemeyen Abe iyi bir aşçı olmak için yemek yaz kampında soluğu alır. Fakat buradaki eğitimin vasat olduğunu anlayan Abe hemen bu kaptan bir şekilde kaçar ve şef Chico’dan eğitim almak için şef Chico’nun yanına gider. Abe şeften birbirinden güzel tarifleri öğrenmektedir ve çok kısa sürede kendi başına ziyafet sofraları kurmaya başlar. Abe neredeyse istediği konuma geldiğini düşünmektedir ve bu da planının ikinci kısmını başlatması demektir. 


  Abe istediği eğitim aldıktan sonra yaşadığı şehre geri döner ve burada muazzam bir sofra kurmak için kolları sıvar. Abe bu sırada ailesinin her iki tarafına da haber vermiştir ve hemen hemen herkes akşam yemeğine katılmaya söz vermiştir. Akşam olduğunda ise birbirinden lezzetli yemekler çoktan hazırdır ve aile üyeleri de gelmeye başlamıştır. Bakalım Abe hayalindeki gibi normal bir aile yemeği gecesi düzenlemeyi başarabilecek midir?


   

  Diğer Adları:

  Abe

  Yayın Tarihi:

  17 Nisan 2020

  Senaryo:

  Fernando Grostein Andrade, Thomaz Souto Correa, Lameece Issaq

  Ödüller:

  10 ödül & 1 nomination

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?