Acemi Cinayet Masası (W jak morderstwo)
Acemi Cinayet Masası (W jak morderstwo)
Piotr Mularuk
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.3 IMDB Puanı 204 Görüntülenme

Acemi Cinayet Masası (W jak morderstwo)

Magda, Varşova civarına yakın bir bölgede, çocuk bakıcılığı yaparak geçinen ancak hastalık derecesinde suç romanlarına kafayı takmış olan bir kadındır. Magda için her şey suç romanları ve suç romanı yazarlarının hayatlarıdır. Kendince bazı yazılar yazan ve bir gün ünlü bir suç romanı yazarı olmayı hayal eden Magda bir parktan geçtiği sırada kendisini suç ve cinayet zincirinin içine çekecek bir
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Magda, Varşova civarına yakın bir bölgede, çocuk bakıcılığı yaparak geçinen ancak hastalık derecesinde suç romanlarına kafayı takmış olan bir kadındır. Magda için her şey suç romanları ve suç romanı yazarlarının hayatlarıdır. Kendince bazı yazılar yazan ve bir gün ünlü bir suç romanı yazarı olmayı hayal eden Magda bir parktan geçtiği sırada kendisini suç ve cinayet zincirinin içine çekecek bir keşif yapar.


  Acemi Cinayet Masası ismiyle de 4k formatta bulacağınız filmde Magda’nın sıradan ve sıkıcı hayatı bir gece parkta bir kadın cesedi bulması ile tamamen değişir. Olay yerine gelen müfettiş de eski sevgili çıkınca artık Magda’nın bu olaya merakı iyice artar. Fakat Magda için en büyük olay cinayete kurban gitmiş kadının boynunda bulunan bir kolyedir. Magda bu kolyenin ucunda bir W harfi olduğunu gördüğünde hemen aklında eski bir dostu gelir. Weronika isimli bu eski dostundan epey süredir haber alamayan ve Weronika’ya neler olduğunu bilmeyen Magda bu olaydan iyice şüphelenir. Eski erkek arkadaşı bunu anladığında ise onu uyarır ve bu gibi gerçek olaylardan uzak durmasını tembihler. Ancak Magda bir kere kendisini bu olaya kaptırmıştır ve olayın peşini bırakmaya da pek niyeti yoktur. 


  Magda sonunda kendini bu cinayeti araştırırken bulur ve bu sürede de eski erkek arkadaşının takibi altındadır. Neler olup bittiğini çözeceğine yemin eden Magda giderek kendisini boyundan büyük bir denizin içinde bulur. Olay örgüsü giderek üst rütbe kişileri işaret etmeye başlarken Magda’nın da hayatı tehlikeye girmeye başlamıştır. Magda araştırmasına devam ettikçe bazen bilerek bazen de bilmeden olayın çözümüne hızla yaklaşmaya başlar ama Magda’nın olayı aydınlatmaya yaklaştığını tek bilen kişi eski erkek arkadaşı değildir ve Magda bir an da kendini katillerden kaçarken bulur. Bakalım Magda inadı sonucu başına açtığı bu işten nasıl kurtulacaktır? Bu cinayetin eski dostu ile bir bağlantısı bulunmakta mıdır?

  Diğer Adları:

  In for a Murder

  Yayın Tarihi:

  19 Ekim 2021

  Senaryo:

  Katarzyna Gacek, Piotr Mularuk

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?