Altınparmak (Goldfinger)
Altınparmak (Goldfinger)
Guy Hamilton
1964
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 193 Görüntülenme

Altınparmak (Goldfinger)

Goldfinger, biri Oscar ödülü olmak üzere toplamda 6 ödülü ve 6 dalda da adaylığı bulunan, 7.7 IMDB puanına sahip, aksiyon, Türkçe dublaj filmler, macera, 4k filmler ve gerilim kategorilerinde yer alan, Bond serisinin bu filminde Ajan Bond düşmanı Altınparmak ile beraber altın rezervlerini yok etmeyi amaçlayan Fort Knox’u durdurmakla görevlidir. Yönetmen koltuğunda Guy Hamilton’
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Goldfinger, biri Oscar ödülü olmak üzere toplamda 6 ödülü ve 6 dalda da adaylığı bulunan, 7.7 IMDB puanına sahip, aksiyon, Türkçe dublaj filmler, macera, 4k filmler ve gerilim kategorilerinde yer alan, Bond serisinin bu filminde Ajan Bond düşmanı Altınparmak ile beraber altın rezervlerini yok etmeyi amaçlayan Fort Knox’u durdurmakla görevlidir. Yönetmen koltuğunda Guy Hamilton’un yer aldığı, yazar koltuğunda ise Richard Maibaum ve Paul Dehn’in beraber yer aldığı, Ian Fleming’in aynı adlı romanından uyarlanan, başrolleri Sean Connery, Gert Fröbe ve Honor Blackman’in beraber üstlendiği, adrenalinin bir an bile olsun düşmediği, 17 Eylül 1964 tarihinde ilk kez İngilterede vizyona giren harika bir filmdir. Bu harika yapımı sitemizde Altınparmak ismi ile de izleyebileceksiniz.


  James Bond (Sir Sean Connery), bir altın kodamanının kaçakçılığını araştırırken, hain Fort Knox ise altın rezervini mahvedecek bir plan üzerine çalışmaktadır. Kahramanımız Mahir Ajan James Bond’un bir sonraki görevi ise dünyanın en iyi altın kaçakçısı Auric Altınparmak (Gert Fröbe) ve yardımcısı Öldürücü Midas Dokunuşu ile tanınan Fort Knoxa ( Michael G. Wilson ) baskın yapmayı ve küresel ekonomik sistemi bozmayı planlayan Fort Knoxa götürüyor. James Bond serilerinde Altınparmak’ın, Ajan Bond için en çok kullandığı söz “Hayır Bay Bond, ben sizin ölmenizi arzuluyorum” şeklindedir. Peki, hal böyle iken kahramanımız Ajan Bondun dünyayı bir kez daha kurtarmak için Altınparmak ile arkadaş olması, şapkalı katillerden kaçınması ve Altınparmakın şahsi pilotu seksi hatun Pussy Galoredan (Honor Blackman) uzak durması gerekecek. 


  Bu güzel pilot Pussy Galore’un kahramanımız Ajan James Bonda karşı hisleri olmayabilir ama Ajan 007 bu hatunun fikrini değiştirmesine sağlayabilecek mi? Altınparmak ezeli düşmanı Ajan James Bond ile arkadaş olacak mı? Öldürücü Midas Dokunuşu ile tanınan Fort Knox’u, bu iki ezeli düşman birlikte mi durduracak? Yoksa saplantılı katil Fort Knox planını gerçekleştirecek miydi? Dünya ekonomisini çökertecek miydi? Altın kaçakçısı Altınparmak, düşmanı James Bond’a neden yardım etmek istesin ki?

  Diğer Adları:

  Goldfinger

  Yayın Tarihi:

  09 Ocak 1965

  Senaryo:

  Richard Maibaum, Paul Dehn, Ian Fleming

  Ödüller:

  1 Oscar Kazandı. 6 dül & 6 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?