Atlantis
Atlantis
Valentyn Vasyanovych
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.7 IMDB Puanı 245 Görüntülenme

Atlantis

Travma sonrası stres bozukluğu olan Sergiy hayatını savaş sonrasında Doğu Ukrayna’da geçirmeye başlar. Rusya ile savaşta büyük sorunlar yaşayan ve savaş sırasında büyük psikolojik yaralar alan Sergiy savaştan sonra kendisine dökümhanede bir iş bulur. Bu işi seven ve düzgün bir şekilde çalışmak için uğraşan Sergiy dökümhanede yaşanan bir kaza sonucu bir iş arkadaşını kaybeder. Fakat daha da kötü
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Travma sonrası stres bozukluğu olan Sergiy hayatını savaş sonrasında Doğu Ukrayna’da geçirmeye başlar. Rusya ile savaşta büyük sorunlar yaşayan ve savaş sırasında büyük psikolojik yaralar alan Sergiy savaştan sonra kendisine dökümhanede bir iş bulur. Bu işi seven ve düzgün bir şekilde çalışmak için uğraşan Sergiy dökümhanede yaşanan bir kaza sonucu bir iş arkadaşını kaybeder. Fakat daha da kötüsü bu kişinin ölümünden Sergiy sorumlu tutulur ve dökümhanede sevdiği işinden olur. Bunun üzerine Sergiy mecburen yeni bir iş bulmak zorundadır ve kendisine su kamyonu şoförlüğü işi bulur. Bu işi hiç sevmeyen ve iş yerinde zorlanan Sergiy kısa bir süre sonra da Katya ile tanışır. Katya ise eski bir arkeolog ve şimdilerin insani yardım aktivistidir. Katya ise Sergiy’den kendisine yardım etmesini ister. Katya’nın istediği yardım ise savaşta ölen kişilerin mezarlarından çıkarılması ve kimliklerinin tespit edilmesidir. Sergiy için bu hiç de kolay bir görev olmasa da bu konuda Katya’ya yardım etmeyi kabul eder. 


  Bilim kurgu ve dram kategorilerinde kendisine yer bulan, savaşın kimsenin görmek istemediği yüzünü anlatan, 21 film ödülü alan ve 18 film ödülüne de adaylığını koymuş olan, 4k formatlı Atlantis filminde Valentyn Vasyanovych filmi yazıp hem de yönetmiştir. Hiçbir şekilde profesyonel bir oyuncuya yer verilmeyen ve oyuncuların hepsi savaş gazileri ve gönüllülerden oluşan oyuncu kadrosunda ise Andriy Rymaruk, Liudmyla Bileka ve Vasyl Antoniak başı çeken isimlerdir. Sergiy, travma sonrası stres bozukluğu teşhisine sahip olmasına rağmen neden savaşta ölen kişilerin mezarlarından çıkarılması ve kimliklerinin tespit edilmesi görevini kabul etti? Sergiy savaşta yaşadıklarından sonra böyle ağır bir riski kaldırabilecek miydi? Katya ve Sergiy arasında duygusal bir yakınlık söz konusu muydu? Sergiy yeniden kendine gelip normal insanlar gibi sıradan bir hayata ayak uydurabilecek miydi?

  Diğer Adları:

  Atlantis

  Yayın Tarihi:

  22 Ocak 2021

  Senaryo:

  Valentyn Vasyanovych

  Ödüller:

  21 ödül & 18 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?