Audible: Engel Tanımayan Başarı
Audible: Engel Tanımayan Başarı
Matthew Ogens
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.9 IMDB Puanı 362 Görüntülenme

Audible: Engel Tanımayan Başarı

Duyma engelli sporcuların Olimpiyatlara katılmalarını ve burada yaşadıkları olayları ele alan Audible: Engel Tanımayan Başarı isimli 4k formatlı ve dublajı da yapılan belgesel aslında çok ama çok önemli bir konuya değinmektedir. Maryland Duyma Engelliler Okulu, Olimpiyatlara katılmak için özenle duyma engeli sporcuları yetiştirmektedir ve bu belgeselde bu noktada devreye girmek
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Duyma engelli sporcuların Olimpiyatlara katılmalarını ve burada yaşadıkları olayları ele alan Audible: Engel Tanımayan Başarı isimli 4k formatlı ve dublajı da yapılan belgesel aslında çok ama çok önemli bir konuya değinmektedir. Maryland Duyma Engelliler Okulu, Olimpiyatlara katılmak için özenle duyma engeli sporcuları yetiştirmektedir ve bu belgeselde bu noktada devreye girmektedir. 


  Maryland Duyma Engelliler Okulunun yetiştirdiği öğrenciler hem diğer duyma engelli rakipleri hem de sağır rakipleri ile kıyasıya yarışmaktadırlar ve bu okul uzun bir zamandır da hemen hemen hepsinin başarılı olduğu bir sporcu okulu olarak tanınmaktadır.  Öğrenciler her ne kadar duyma engelli olsalar da diğer tüm fiziksel özelliklerini çok iyi derecede kullanmak ve hatta kontrol etmek için eğitim alan sporculardır. Washington DCnin, kuzey kesiminde ve başkente bir saatlik uzaklıktaki, Frederick bölgesinde yer alan Maryland Duyma Engelliler Okulu tam 42 futbol maçının ardından bunca zamandan sonra ilk defa yenilmişlerdir. Şimdi ise sıra bu mağlubiyetin ardındaki olayları sporcuların bakış açılarından ele almaya gelmişti.


  Matthew Ogens belgeselinin merkezine üç öğrenciyi almayı tercih etmiştir ve bu defa başarıları ile değil son anda başlarına gelen mağlubiyetleri hakkında konuşmak için Lera, Amaree ve Jalen isimli öğrencilere mikrofonu uzatmıştır. Bu üç öğrenci arasındansa sadece Amaree futbol takımındaki öğrencidir Lera ile Jalen ise takımın amigo grubunda yer almaktadır. Matthew Ogens bu mağlubiyetin ardına yatan gerçekleri deştikçe ortaya bazı trajediler çıkmaktadır ve bu trajediler özellikle Amaree için korkunç derece etkileyici bir biçimde gelişmiştir. Eski sevgilisinin intiharı ardına tam olarak toparlayamayan Amaree ve diğer öğrencilerin yaşadıkları ardına, yaklaşan final maçı da Amaree için mezuniyetinden önceki son maç olacaktır. Amaree ve çevresini saran trajik olayların boyutları gerçekten son maçın skorunu etkileyecek kadar büyük müydü? Matthew Ogens bu trakik olayların üstüne neden bu denli çok gitmekteydi?

  Diğer Adları:

  Audible

  Yayın Tarihi:

  01 Temmuz 2021

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?