Ayrılmalıydın (You Should Have Left)
Ayrılmalıydın (You Should Have Left)
David Koepp
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.4 IMDB Puanı 424 Görüntülenme

Ayrılmalıydın (You Should Have Left)

Theo kendisinden çok küçük bir kadın olan Susan ile evlenmiştir ve bu konuyu pek açmasalar da hem Theo’nun kişiliği hem da aralarındaki yaş farkı kendini belli etmeye ve evliliklerini etkilemeye başlamıştır. Yaş farkının dışında Theo o kadar da çekilir birisi değildir ve Theo’nun kendine has karanlık tavırları, olur olmaz yere ortaya çıkan kıskançlıkları ve her şeyden de önemlisi bencilliği Sus
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Theo kendisinden çok küçük bir kadın olan Susan ile evlenmiştir ve bu konuyu pek açmasalar da hem Theo’nun kişiliği hem da aralarındaki yaş farkı kendini belli etmeye ve evliliklerini etkilemeye başlamıştır. Yaş farkının dışında Theo o kadar da çekilir birisi değildir ve Theo’nun kendine has karanlık tavırları, olur olmaz yere ortaya çıkan kıskançlıkları ve her şeyden de önemlisi bencilliği Susan için artık çekilmez bir noktaya gelmiştir. Tüm bu evlilik gerginliğinin arasında ise Theo küçük kızı Ella kalmaktadır. 


  Dublajı ve 4k film tarzıyla sizlerle olacak You Should Have Left  filminde; Theo ve eşi Susan ise bu duruma bir çözüm aramak ve çatırdayan evliliklerini kurtarabilmek için uzun bir tatile çıkmaya karar verirler. Kızları Ella’yı da yanına alan Theo ve Susan evlerinden çok uzaklara ve kimseyi tanımadıkları bir yer olan Galler’e giderler. Bu sayede tanıdık her şeyden uzak duracak ve zamanı birbirlerine ayırabileceklerdir. Ancak tatil yapmak için seçtikleri bu yer aile için geri dönülemez bir yolun da başlangıcı olacaktır. 


  Theo, Susan ve Ella, Galler’de kendilerine muhteşem bir manzaraya sahip olan ve değişik bir mimarisi bulunan bir ev seçerler. Bir süreliğine bu evi kiralayan aile ev ile manzara karşısında hayran kalmaktan kendilerini alamazlar. Ancak bu ev göründüğü gibi sadece muhteşem güzelliği sahip bir ev değildir. Bu evin mimarisinin tuhaf olmasının ardında çok daha karanlık bir sebep yatmaktadır. Kısa bir süre içinde hem Theo hem de Susan bu evde birbirlerine yeniden bağlanmak yerine, eski defterleri açıp ve bununla da kalmayıp bazı sırları ortaya çıkarıp birbirlerinden daha da uzaklaşmaya başladıklarında aslında bu evin başka bir yanı olduğunu da keşfetmiş olurlar. 


  Artık eskisinden daha fazla kavga etmeye başlayan çift yine bir kavgaları sonunda bu defa çok ileri giderler ve Susan o an Theo’yu görmek istemez ve ortak kullandıkları arabayı alır ve bir süre gözlerden uzaklaşır. Bu durum Theo’yu hem üzer hem de sinirlendirir çünkü ıssız bir yerde bulunan bu evden tek gidiş yolu o arabadır…

  Diğer Adları:

  You Should Have Left

  Yayın Tarihi:

  18 Haziran 2020

  Senaryo:

  David Koepp, Daniel Kehlmann

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?