Belko Deneyi (The Belko Experiment)
Belko Deneyi (The Belko Experiment)
Greg McLean
2016
6.1
Sizin Oyunuz:
Oylama: 6.1 /10 (18)
6.1 IMDB Puanı 10 Yorum 52,242 Görüntülenme

Belko Deneyi (The Belko Experiment)

Belko adı ile bilinen ve Güney Amerika’da diğer Amerikan şirketlerine aracı olan ve sorunlarını gideren şirkette korkunç bir deney yapılacaktır ve bu da deneyde insanlık bir kere daha teste tabi tutulacaktır. 4k film formatıyla da izleyeceğiniz dublajı da yapılan ve orijinal adı The Belko Experiment olan filmde Adria Arjona, John Gallagher Jr. ve Tony Goldwyn filmin başrol oyun

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Belko adı ile bilinen ve Güney Amerika’da diğer Amerikan şirketlerine aracı olan ve sorunlarını gideren şirkette korkunç bir deney yapılacaktır ve bu da deneyde insanlık bir kere daha teste tabi tutulacaktır. 4k film formatıyla da izleyeceğiniz dublajı da yapılan ve orijinal adı The Belko Experiment olan filmde Adria Arjona, John Gallagher Jr. ve Tony Goldwyn filmin başrol oyuncu kadrosunu oluşturan simalardır. Belko Deneyi  adıyla da sitemizde yer alan filmde Greg McLean yönetmen koltuğundaki, James Gunn ise senarist koltuğundaki isimdir. 


  Belko çalışanları sabah işe geldiklerinden güvenlik ekibinin değiştiğini ve gelen bazı çalışanların da evlerine geri yollandıklarını görmelerine rağmen bu durumları sorgulamazlar. Çalışanlar neler olup bittiğini anlamasalar da günlük işlerine sanki bir şey yokmuş gibi başlarlar. Fakat kısa bir süre sonra tüm bina genelinde yapılan bir bildiri herkesin kanını dondurur. Bu bildiri de ise birkaç saniye sonra herkesin bir kişi öldürmesi gerektiği, aksi takdirde bildiriyi yapan kişilerin bizzat istedikleri kişileri öldürecekleri söylenir. Herkes şok geçirmiştir ve herkes saniyelerin bitmesini bekler. Saniyeler bittiğinde ise büronun içinde bir çalışanın kafası patlar ve oracıkta can verir. 


  Güney Amerika’da yaşanan şirket yetkililerinin kaçırılması ile sonlanan birçok olaydan sonra bu bölgede şirket çalışanlarının enselerine bir çip takılıp, gerektiği zamanda takip edilmelerini sağlamaları amacı ile bir uygulama başlatılmıştır. İşte bu yüzden şirketteki herkesin ensesinde bu çipten vardır ancak tek bir farkla. Bu çalışanlara takılan çipler takip değil öldürme amacı ile takılan çiplerdir. Bu yüzden de bildiriyi yapan kişilerde tam bir kontrol bulunmaktadır. Şimdi ise sıra hayatta kalan çalışanların ne yapacaklarına gelmiştir. Bu kişilerin sözlerini dinleyip bir katliam mı başlayacaktır yoksa herkes bir araya gelip mantıklı bir kurtuluş yolu mu arayacaklardır? Ya siz olsaydınız ne yapardınız, herkesi öldürüp başkalarının insafına mı kendinizi bırakırdınız yoksa başka bir kaçış yolu mu arardınız?

  Diğer Adları:

  The Belko Experiment

  Yayın Tarihi:

  17 Mart 2017

  Senaryo:

  James Gunn

  Yorumlar (10)