Benim Adım Yara (Yara)
Benim Adım Yara (Yara)
Marco Tullio Giordana
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 232 Görüntülenme

Benim Adım Yara (Yara)

13 yaşında ansızın ortadan kaybolan küçük bir kız çocuğu, hiç olmaz derken bulunan bir DNA delili ve kayıp küçük kızı bulmaya yemin etmiş bir savcı. Yara isimli 4k formatlı bu gerilim dolu film aslında gerçek bir olaydan esinlenilerek ekranlara taşınmıştır. Yara ünlü ve başarılı bir atlet olmanın hayalini kurmakta olan ve Arap kökenli bir ailenin biricik kızıdır. B
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  13 yaşında ansızın ortadan kaybolan küçük bir kız çocuğu, hiç olmaz derken bulunan bir DNA delili ve kayıp küçük kızı bulmaya yemin etmiş bir savcı. Yara isimli 4k formatlı bu gerilim dolu film aslında gerçek bir olaydan esinlenilerek ekranlara taşınmıştır. 


  Yara ünlü ve başarılı bir atlet olmanın hayalini kurmakta olan ve Arap kökenli bir ailenin biricik kızıdır. Babası da annesi de onu çok sevmekte ve sporcu olma hayallerine karışmamaktalardır. Bu yüzden de Yara her Çarşamba günü rutin bir şekilde spor salonuna gitmekte, antreman yapmakta ve akşam da eve yürüyerek dönmektedir. Bu Yara’nın ailesi için rutin bir olaydır ve Yara bu Çarşamba da yine spor salonuna gitmiştir. Fakat daha önce eve hiç geç kalmayan Yara bu sefer saatler geçmesine rağmen eve dönmemiştir. 


  Yara’nın ailesi kızlarını ararlar ve hemen polise de durumu bildirirler. Ancak polis ilk önce aileye bakar ve ailenin bu durumla ilgili olup olmayacağını araştırmak ister. Buna çıldıran aile sadece kızlarını geri istediklerini basında bildirmeleri üzerine savcının gözü bu defa çevredeki yakın kişilere döner. Ancak buradan da bir şey bulamayan savcı her ne kadar Yara’nın kaçmadığını bilse de neler olduğunu başta tam kestirememektedir. Ama aniden ortaya çıkan bir delil her şeyi bir an da değiştirir. Yara’nın her zaman ki geçiş yolunda bulunan ipuçları ve üstüne üstlük bir de DNA örneği ortaya çıktığında savcı artık durdurulamaz hale gelir. Çünkü küçük Yara’yı halen canlı bulmak için bir şans vardır ve bu DNA örneği de belki de tek şans olacaktır. Fakat savcı bu örneği başka biri ya da birileri ile karşılaştırmalıdır ama bu kolay değildir. Sonunda yetkilerini aşan ve üstlerinin yetkilerini de kullanan savcı bulunan DNA örneği ile yüzlerce kişiden aldırdığı DNA örneklerini karşılaştırmaya başlar. İşte o zaman da suçlu ya da suçlular yolun sonuna yaklaştıklarını anlamaya başlarlar.

  Diğer Adları:

  Yara

  Yayın Tarihi:

  05 Kasım 2021

  Senaryo:

  Graziano Diana, Giacomo Martelli

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?