Biz Hep Şatoda Yaşadık (We Have Always Lived in the Castle)
Biz Hep Şatoda Yaşadık (We Have Always Lived in the Castle)
Stacie Passon
2018
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.6 IMDB Puanı 191 Görüntülenme

Biz Hep Şatoda Yaşadık (We Have Always Lived in the Castle)

Dublajı ile birlikte Biz Hep Şatoda Yaşadık ismiyle izleyeceğiniz filmde, Blackwood ailesi ilk zamanlar güzel bir şatoda yaşayan oldukça varlıklı ve yedi kişilik geniş bir aileydi. Ancak Blackwood ailesi sonunda sadece üç kişi kaldılar. Bunun sebebi ise henüz kim olduğu tam olarak bilinemeyen birisinin ailenin kullandığı şekerlere arsenik bulaştırıp aile bireylerini zehirlemesi
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Dublajı ile birlikte Biz Hep Şatoda Yaşadık ismiyle izleyeceğiniz filmde, Blackwood ailesi ilk zamanlar güzel bir şatoda yaşayan oldukça varlıklı ve yedi kişilik geniş bir aileydi. Ancak Blackwood ailesi sonunda sadece üç kişi kaldılar. Bunun sebebi ise henüz kim olduğu tam olarak bilinemeyen birisinin ailenin kullandığı şekerlere arsenik bulaştırıp aile bireylerini zehirlemesidir. Artık Julian, Merricat ve Constance üçlüsü Blackwood ailesindeki son mirasçılardır ve üç kişi sanki bu korkunç olayların içinde değillermiş ve korkunç olaylar hiç yaşanmamış gibi normal ve neşeli hayatlarına devam etmektedirler.


  Julian, Merricat ve Constance bir tür mutluluk oyunu oynamakta ve geçmişi sürekli konuşup kalan aile umutlarını da yok etmemeye uğraşmaktalardır. Ancak üçlünün verdiği bu karar kuzenleri Charles için bir anlam ifade etmemektedir ve Charles ailesinin ölümünden sorumlu tuttuğu kişi Constance ile yüzleşmek için şatoya gelmiştir. Constance zamanında yapılan araştırmalarda polis tarafından temize çıkmıştır ancak Charles, Constance’ın sıradan olmayan bazı tuhaf davranışlarını bir suçluluk belirtisi olarak değerlendirmektedir ve bu yüzden de bu cinayetleri Constance’ın işlediğini düşünmektedir. 


  Charles şatoya hışımla gelmese de aklında bazı sorular olduğu kesindir ve Charles’ın bir takım tavırları Merricat’in dikkatinden kaçmamıştır. Merricat kuzeni Charles’ın özellikle de Constance’dan intikam almak için geldiğinden şüphelenmeye bile başlamıştır. Bu yüzden de Merricat bir an bile kuzeni Charles’ı gözünün önünden ayırmamaya ve her hareketini takip etmeye başlar. Bu sırada Constance, Charles’ın kendi hakkındaki düşüncelerini bilmektedir ancak kuzeninin fikrini değiştirmek için hiçbir şey yapamamaktadır. Tüm bunlara seyirci kalan Julian ise sessizce bir kenarda olan bitenleri izlemekte ve gerek olmadıkça da konuşmamaktadır. Ancak tüm bunlar olup biterken ve Charles’ın niyetinin de iyi olmadığı açıkken Julian’ın her şeyde geride durmaya çalışması da olayları bir noktada başka bir boyuta taşıyacak olan bir durumdur. Bakalım Julian, Merricat ve Constance yeniden Charles’ın gelişiyle kaybettikleri huzuru bulacaklar mıdır? Charles kendince doğru olduğunu düşündüğü gerçekleri ortaya çıkartmak için ne kadar ileri gidecektir?


   

  Diğer Adları:

  We Have Always Lived in the Castle

  Yayın Tarihi:

  17 Mayıs 2019

  Senaryo:

  Mark Kruger, Shirley Jackson

  Ödüller:

  1 ödül

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?