Boogie
Boogie
Eddie Huang
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.2 IMDB Puanı 195 Görüntülenme

Boogie

Alfred dışarıdan bakıldığında sıradan bir Asyalı genç gibi dursa da aslında iç dünyası savaşlarla dolu bir gençtir. Çünkü Alfred, Asya kökenlidir ve kimse onun NBA oyuncusu olma hayallerini ciddiye almamaktadır. Boogie lakaplı Alfred liseye gitmekte ve lise basketbol takımında oynamaktadır. Alfred’in tek bir hayali vardır ve bu hayal de NBA oyuncusu olmaktır. Fakat
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Alfred dışarıdan bakıldığında sıradan bir Asyalı genç gibi dursa da aslında iç dünyası savaşlarla dolu bir gençtir. Çünkü Alfred, Asya kökenlidir ve kimse onun NBA oyuncusu olma hayallerini ciddiye almamaktadır. 


  Boogie lakaplı Alfred liseye gitmekte ve lise basketbol takımında oynamaktadır. Alfred’in tek bir hayali vardır ve bu hayal de NBA oyuncusu olmaktır. Fakat ne annesi ne de çevresi bu hayalini desteklememektedir. Çünkü onlara göre Asyalı bir NBA oyuncusu olması imkânsızdır. Ama Alfred herkese rağmen bu hayalinden vazgeçmek istememektedir. Ancak genç liseli sadece bunlarla uğraşmamaktadır. Alfred’in annesi sorumsuz babası yüzünden evdeki ipleri eline almak ve evi geçindirmek zorunda kalmıştır. Bu yüzden de oğluna baskıcı davranan anne oğlunun bir an önce akıllanmasını ve düzgün bir üniversite bursu kazanıp kendini kurtarmasını istemektedir. Annesinin aksine babası pek evle ilgilenmese de ve başını beladan belaya soksa da oğluna inanmakta ve onu sonuna kadar desteklemektedir. Babası ne olursa olsun hayalinden vazgeçmemesini söylerken, annesi yığılan faturaları oğlunun suratına bir tokat çarpmaktadır. Artık Alfred bir karar vermeli ve yolunu çizmelidir. Ya bir burs sayesinde kısa yoldan iyi bir hayata kavuşacaktır ya da NBA hayalleri uğruna uzun yıllar mücadele verecek ve belki de sonunda hiçbir şey elde edemeyeceğine razı olacaktır.


  Birçok genç oyuncunun ve yeni yüzün yer almış olduğu, 4k formatındaki filmin senaryo ve yönetmen koltuğunda oturan isim Eddie Hung’dır. Jorge Lendeborg Jr., Taylor Takahashi ve Pamelyn Chee isimleri ise yapımın başrol oyuncu kadrosunu oluşturan simalardır. Alfred bir Asyalı olmasına rağmen ve NBA tarihinde benzeri olmamasına rağmen neden bir NBA oyuncu olma hayalini kurmuştur? Annesi neden oğlunun bu hayaline destek olmamaktadır? Alfred bunca zorluğa ve ona karşı çıkan ve hatta dalga geçen kişiler olmasına rağmen NBA oyuncusu olma hayalinin peşinden koşacak mıdır? 

  Diğer Adları:

  Boogie

  Yayın Tarihi:

  05 Mart 2021

  Senaryo:

  Eddie Huang

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?