Bruised
Bruised
Halle Berry
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 309 Görüntülenme

Bruised

Güzel ve yetenekli aktrist Halle Berry’i hem oyuncu hem de yönetmen olarak izleyeceğimiz Bruised isimli 4k formattaki spor ve dram filminde Michelle Rosenfarb ismi de senarist köşesindeki isimdir. Dövüş sahnelerinin ansızın geliştiği ve nerede ve ne zaman başlayacağını kestirmenin güç olduğu bu filmde Sheila Atim ve Adan Canto isimleri de başrollerde Berry’e eşlik eden simalard
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Güzel ve yetenekli aktrist Halle Berry’i hem oyuncu hem de yönetmen olarak izleyeceğimiz Bruised isimli 4k formattaki spor ve dram filminde Michelle Rosenfarb ismi de senarist köşesindeki isimdir. Dövüş sahnelerinin ansızın geliştiği ve nerede ve ne zaman başlayacağını kestirmenin güç olduğu bu filmde Sheila Atim ve Adan Canto isimleri de başrollerde Berry’e eşlik eden simalardır. 


  Jackie Justice adıyla da tanınan Jackie bir zamanlar kadınlar dövüş liginde fırtınalar estiren bir dövüşçüyken ansızın aldığı korkunç bir mağlubiyetten sonra bir türlü kendini toparlayamamış eski bir şampiyondur. Jackie bu olayın ardına perişan bir yaşama başlamıştır ancak ne olursa olsun yanında erkek arkadaşı Desi bulunmaktadır. Aç kalmamak için tuvalet temizleyerek hayatını sürdüren Jackie yıllar önce babasına bıraktığı oğlu Manny’nin yeniden hayatına dönmesi ile kendisini yeni bir dönemin başında bulur.


  Desi küçük Manny’nin eve gelmesin ardına Jackie ile tartışmaya başlar çünkü kız arkadaşının çocuğa bakamayacağını düşünür. Fakat Jackie’nin başka seçeneği yoktur çünkü Manny’nin babası öldüğü için kimsesiz kalmıştır. Jackie oğlu için yasa dışı bir müsabakaya katılmayı dahi düşünür ve bu dövüşün yapıldığı yere gider. Buraya sevgilisi Desi ile gelen Jackie buradaki konuklar arasında bulunan kindar bir adamın tacizi nedeni ile bu adamı iyice benzetmek zorunda kalır. Jackie’nin bu zorlu olayın üstesinden saniyeler içinde geldiğini gören ve orada olayı izleyenler arasında bulunan bir organizatör ise Jackie ile özel olarak görüşmek ister.


  Organizatör Jackie’ye halen yetenekli olduğunu ve eğer ringlere dönmek istiyorsa yeniden kendisine ikinci bir şans vermeye hazır olduğunu söyler. Jackie ise ayağına kadar gelen bu şansı geri çevirmez ve organizatörün teklifini kabul eder. Fakat bu basit bir olay değildir. Jackie yıllardır ringlerden uzak kalmıştır, iyice hamlamıştır ve daha da önemlisi aşması gereken psikolojik sorunları vardır. Tüm bunlara rağmen oğlu için başarması gerektiğini bilen Jackie hem geçmişi ile yüzleşecek hem de sıfırdan yeniden eski kariyerini oluşturmak için ter dökecektir.

  Diğer Adları:

  Bruised

  Yayın Tarihi:

  24 Kasım 2021

  Senaryo:

  Michelle Rosenfarb

  Ödüller:

  3 ödül & 6 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?