Çığlık Testi (Scream Test)
Çığlık Testi (Scream Test)
Bob Cook
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
3.3 IMDB Puanı 299 Görüntülenme

Çığlık Testi (Scream Test)

Felissa Rose korku filmlerinde attığı çığlıklarla ünlü olmuş bir aktristir. Herkes onun attığı çığlıklar ile gerilmekte ve filmler bu şekilde daha çok satmaktadır. Ancak bir gün Felissa çığlık atamaz hale gelir ve sesinde hasar oluşur. Bu durumu düzeltmek ve biraz da dinlenmek için Felissa’ya ıssız bir yerde tatil yapması önerilir…4k formatıyla gerilim daha bir yükseleceği ve dubla
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Felissa Rose korku filmlerinde attığı çığlıklarla ünlü olmuş bir aktristir. Herkes onun attığı çığlıklar ile gerilmekte ve filmler bu şekilde daha çok satmaktadır. Ancak bir gün Felissa çığlık atamaz hale gelir ve sesinde hasar oluşur. Bu durumu düzeltmek ve biraz da dinlenmek için Felissa’ya ıssız bir yerde tatil yapması önerilir…


  4k formatıyla gerilim daha bir yükseleceği ve dublajı da hazır edilen Scream Test filminde; Felissa sesini daha doğrusu mükemmel çığlık atma yeteneğini kaybetmiştir. Bunun üzerine ne yapacağını bilemeyen Felissa doktora gider ve doktor kendisine fazla kimsenin olmadığı ve gürültüden uzak bir yerde bir süre konuşmadan dinlenmesi gerektiğini söyler. Felissa sesini geri kazanabilmek için en az bir ay tek kelime dahi etmemelidir. Felissa bunun üzerine ıssız ve sakin bir adada bulunan bir otele yerleşmeye karar verir. Felissa adaya varır varmaz kendisini samimi bir şekilde karşılayan otel sahipleri ile hemen ahbap olmayı başarır. Çünkü otel çalışanlarının hepsi de Felissa’yı çok seven hayranlarından oluşmaktadır. 


  Felissa ilk birkaç günün tadını çıkarır ancak birkaç gün sonrasında otel havuzunda bir kişi ölür. Bu ölüm basit bir kaza değildir çünkü bu kişi elektrik kablosunun havuza düşmesiyle ve elektriğe çarpılarak can vermiştir. Felissa bu sahneyi görür görmez eski korku filmlerinden ünlü bir sahne aklına gelir çünkü aynı bu sahnenin olduğu bir filmde daha önce rol almıştır. Felissa ve yapımcısı bu ölüm hakkında konuştuklarında bunun bir kaza olabileceğini ve paranoyaklaşmaya gerek olmadığı konusunda hem fikir olurlar. 


  Ancak ortada başka bir sorun daha vardır. Ada da baz istasyonu ya da benzeri bir şey olmadığı için ada dışına bu ölüm olayını haber veremezler ve bu yüzden de cesedi revire kaldırmak zorunda kalırlar. Bir tür tesadüf diye başlayan bu ölümün ardına bir diğeri takip edecek ve bu ölümler asla durmayacak ve hatta her bir ölüm de Felissa’nın rol aldığı filmlerden birine ait olacaktır. Felissa’ya söylenmek istenen bir şey mi vardır? Bu ölümlerin ardında manyak bir hayran mı bulunmaktadır? Yoksa bu göründüğü kadar basit değil midir?

  Diğer Adları:

  Scream Test

  Yayın Tarihi:

  30 Ocak 2021

  Senaryo:

  Bob Cook

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?