Çılgın Aşıklar: Wild Mountain Thyme (Wild Mountain Thyme)
Çılgın Aşıklar: Wild Mountain Thyme (Wild Mountain Thyme)
John Patrick Shanley
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.7 IMDB Puanı 46 Görüntülenme

Çılgın Aşıklar: Wild Mountain Thyme (Wild Mountain Thyme)

Film HakkındaYazar-yönetmen John Patrick Shanley kendi oyununu beyazperdeye uyarlıyor ve bize İrlandanın Mullingarın hemen dışındaki bir köşesine özgü benzersiz bir aşk hikayesi sunuyor. Rosemary ve Anthony, bir geçit ve aptal bir aile kavgasıyla ayrı kalırlar, ancak duygusal olarak da ayrılırlar, asla gerçekten bağlantı kuramazlar. Her ikisiyle de ayrıcalıklı zama

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film Hakkında


  Yazar-yönetmen John Patrick Shanley kendi oyununu beyazperdeye uyarlıyor ve bize İrlandanın Mullingarın hemen dışındaki bir köşesine özgü benzersiz bir aşk hikayesi sunuyor. Rosemary ve Anthony, bir geçit ve aptal bir aile kavgasıyla ayrı kalırlar, ancak duygusal olarak da ayrılırlar, asla gerçekten bağlantı kuramazlar. Her ikisiyle de ayrıcalıklı zaman geçirdiğimiz için, her birinin diğerini istemekten tükendiğini biliyoruz, bu da bağlantı kurmadaki başarısızlıklarını daha da sinir bozucu hale getiriyor. Başrollerinde Emily Blunt, Jamie Dornan, Jon Hamm, Dearbhla Molloy ve Christopher Walken yer alıyor. İrlandanın güzel yeşilliklerini bize gösterme fırsatı veren bu güzel film 11 Aralık 2020 de gösterime girmiştir.


  Film Konusu


  Pitoresk bir İrlanda manzarasının karşısında yer alan WILD MOUNTAIN THYME , gençlik çağlarından bu yana birlikte olmak için can atan iki talihsiz aşığın hikayesini anlatıyor. Anthony ( Jamie Dornan ) ve Rosemary ( Emily Blunt ) birbirlerine komşu olan iki ayrı çiftlikte büyüyen geçimlerini çiftçilik ve ailesinin sattığı ürünler ile sağlayan, 40 lı yaşlarını geçmiş iki aşık insandır. Rosemarynin her fırsatta yakınlaşmaya çalışma ve duygusal girişimlerine rağmen, Anthony bir türlü küçük ama tatlı flört işaretlerini anlamaz. Ancak Rosemary kolay pes edecek biri olmadığını göstermeye ve her fırsatta başka bir plan ile onu kendine açılmaya teşvik etmeye çalışacaktır. Bununla birlikte, Anthonynin babası Tony ( Christopher Walken ), artık yaşlanmış ve hayatının son anlarını yaşayan aksi bir ihtiyardır.


  Oğlu ile hiç bir zaman iyi geçinememiş ve onu oğlu olarak görmemeye devam etmiştir. Zamanla işler ile ilgilenemeyecek hale gelir ve aile çiftliğini artık varisine devretmesi gerektiğini hisseder ancak kime devredeceği konusunda kararsız kalır, çünkü oğlu ile arası çok kötüdür. Varis seçimi konusunda uzun uzun düşünen Tony eşinin tarafına devretmek ile oğluna devretmek arasındaki eşit bahtsızlığı kabullenir ve sonunda  Amerikalı yeğeni Adama ( Jon Hamm ) bırakmaya karar verir. Bu karar verme süreci oldukça gergin geçer ve  arazi anlaşmazlığı ortaya çıktığında işler karmaşıklaşır. Amerikadan gelen Adam aynı zamanda gözünü Rosemarye kestirir ve bir anda ona karşı duygular beslemeye başlar. Anthony hem çiftliğinden hemde sevdiği kadından olmak üzeredir, bir an önce birşeyler yapması, doğuştan hakkı olan çiftliği ve sevdiği kadını Adama kaptırmamak için eski ruh halinden kurtulması gerekmektedir.

  Diğer Adları:

  Wild Mountain Thyme

  Yayın Tarihi:

  11 Aralık 2020

  Senaryo:

  John Patrick Shanley

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?