Çinli Dul (Feng huo fang fei)
Çinli Dul (Feng huo fang fei)
Bille August
2017
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.1 IMDB Puanı 332 Görüntülenme

Çinli Dul (Feng huo fang fei)

Pearl Harbor’a, 1940 yılında düzenlenmiş olan ve sonu korkunç bir tarihin yazılmasına neden olan saldırıdan sonra bu saldırıya bir misilleme yapılmasına karar verilir. Roosevelt hemen Tokyo’nun bombardımana tutulması emrini verir. Bu emir aslında riskli bir emirdir ancak halk kızgındır ve ne olursa olsun Pearl Harbor’da ölen askerlerin intikamını istemektelerdir. Bu yüzden de Roosevelt hava bom
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Pearl Harbor’a, 1940 yılında düzenlenmiş olan ve sonu korkunç bir tarihin yazılmasına neden olan saldırıdan sonra bu saldırıya bir misilleme yapılmasına karar verilir. Roosevelt hemen Tokyo’nun bombardımana tutulması emrini verir. Bu emir aslında riskli bir emirdir ancak halk kızgındır ve ne olursa olsun Pearl Harbor’da ölen askerlerin intikamını istemektelerdir. Bu yüzden de Roosevelt hava bombardımanını başlatmak zorunda kalmıştır. 


  Yarbay Jimmy Doolittle komutasındaki savaş uçakları hemen yola koyulmuştur ve Tokyo bombardımana tutulmuştur ve bu durum başlarda Amerika lehine sonuçlar vermektedir. Ancak hesaba katılmayan durum bu uçakların dönüş için yakıtlarının yeterli olmadığıdır. Bu yüzden birçok pilot dönüş yolunda mecburen kendi uçaklarından acil fırlayış yapıp canlarını bu şekilde kurtarmak zorunda kalmışlardır. Kendisini fırlatarak canını kurtaran bir diğer pilot ise Jack Turner’dır. Jack düşüşünden sonra yara almıştır ve etrafta asker dolu olduğu için saklanmaya çalışmaktadır. Ama Jack’i, Ying adındaki genç ve dul bir anne fark eder ve ona yardım elini uzatır. Ying hemen Jack’i küçücük kulübesine götürür ve onu evinin altında bulunan gizli mahsende saklar. Ona bakan ve iyileştirmeye çalışan Ying bir yandan da kendi sorunları ile uğraşmaktadır. 


  Ne Ying ne de Jack ortak tek bir kelime dahi bilmemektelerdir ancak bir şekilde birbirlerini anlamayı başarmışlardır. Hatta bu anlayış bir süre sonra yerini sevgiye de bırakmıştır. Ama Ying’in bulunduğu köy çok küçüktür ve onun korkak tavırları ve daha önce hiç almadığı bazı eşyalar köylülerin dikkatinden kaçmamıştır. Ancak Ying’in bu tavırları ve olur olmaz farklı alışverişleri sadece köylüler değil orada bulunan bir Japon subayının da dikkatinden kaçmamıştır. 


  Feng huo fang fei orijinal ismiyle karşınızda olacak 4k formatıyla görüntüsü güçlendirilmiş yapımın dublajlı halindeki ismi ise Çinli Dul’dur. Bakalım Ying ile bu Amerikalı savaş pilotunun sonları nasıl olacaktır? Japon subayı Jack’i bulursa neler olur? Köylüler Ying’in mahseninde bir Amerikalı savaş pilotuna baktığını öğrendiklerinde Ying ne yapacaktır?


   

  Diğer Adları:

  In Harm's Way

  Yayın Tarihi:

  02 Kasım 2018

  Senaryo:

  Greg Latter, Zi Ling, Bille August

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?