Collective
Collective
Alexander Nanau
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.2 IMDB Puanı 333 Görüntülenme

Collective

İki Oscar adaylığı olan, otuz dört film ödülü alan ve elli film ödülü adaylığı bulunan bu muhteşem belgesel yapımda korkunç bir sağlık skandalı ve bu yüzden de hayatlarından olan masum insanların yakınlarının savaşları anlatılmaktadır. Alexander Nanau’nun sadece yönetmenlik değil ayrıca Antoaneta Opris ile birlikte senaryosunun da görev aldığı 4k formatlı belgeselde Razvan Lutac, Dan Alexandru

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  İki Oscar adaylığı olan, otuz dört film ödülü alan ve elli film ödülü adaylığı bulunan bu muhteşem belgesel yapımda korkunç bir sağlık skandalı ve bu yüzden de hayatlarından olan masum insanların yakınlarının savaşları anlatılmaktadır. Alexander Nanau’nun sadece yönetmenlik değil ayrıca Antoaneta Opris ile birlikte senaryosunun da görev aldığı 4k formatlı belgeselde Razvan Lutac, Dan Alexandru Condrea ve Liviu Lolu isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosundaki simalardır. 


  Colectiv isimli bir gece kulübünde aniden başlayan yangın yirmi yedi kişinin ölümü ve 180 kişinin de yaranmasına sebep olmuştur. Ancak bu 180 kişi hemen yakın çevrelerdeki hastanelere kaldırılmışlardır fakat buna rağmen bu kişiler hızla ölmeye başlamıştır. Yangın sonrasında ölüm alışılmadık bir şey değildir ancak ölümcül olmayan basit yanıklar yüzünden ölmek oldukça dikkat çekicidir. Bu durum ise sadece bir doktor tarafından fark edilmiştir ya da sadece bir doktor bu durumu dillendirmeye cesaret edebilmiştir. Ölümcül bir yanığı olmayan hatta çok basit yanıkları olan ve ayakta tedavi görebilecek hastaların bile aniden öldüğünü anlayan doktor bu durumu sadece polise değil aynı zamanda basına da bildirir. İşte doktorun bu akıllı stratejisi olayın polis tarafından ört bas edilmesini engeller ve olayın boyutunu kavrayan basın ordusunun da sağlık bakanlığına saldırmasına neden olur.


  Çünkü bu basit ve tek seferlik bir olay değildir ve medya olayı aydınlattıklarında benzer olayların zaman içinde birçok defa tekrarlandığını fark ederler. Bir olayın ardına diğeri çorap söküğü gibi gelmekte ve yıllar içinde sağlık bakanlığının başını diğer tarafa çevirdiği korkunç dolandırıcılı olaylar�� da aydınlanmaktadır. Ancak bu olaylarda tek kurbanlar hayatlarını para yüzünden kaybeden insanlar ve onları seven yakınlarıdır. Olayların gün yüzüne çıkması ve sağlık bakanının değişmesi bile gerçekleri anlayan ve hayatlarını kaybeden insanların yakınlarının öfkelerini dindirmeyi başaramamıştır ve herkes cezasını tam olarak bulana kadar da kimsenin bu savaşı bırakmaya niyeti yoktur!

  Diğer Adları:

  Collective

  Yayın Tarihi:

  20 Kasım 2020

  Senaryo:

  Alexander Nanau, Antoaneta Opris

  Ödüller:

  2 Oscar Adaylığı. 34 ödül & 50 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?