Come Play (Come Play)
Come Play (Come Play)
Jacob Chase
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.7 IMDB Puanı 49 Görüntülenme

Come Play (Come Play)

Film HakkındaTeknolojinin hayatımızdaki istilacı varlığı hakkında korku filmleri yeni bir şey değil, yazar-yönetmen Jacob Chase, 2017de yaptığı kısa filmi Larryye dayanan ürkütücü yeni bir doğaüstü korku filmi olan Come Play, 28 Ekim 2020de piyasaya sürülmüştür. “Come Play”, şu anki en genç neslimiz için zorbalık ve hatta ekran başında geçirilen zamanın bolluğu ile

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film Hakkında


  Teknolojinin hayatımızdaki istilacı varlığı hakkında korku filmleri yeni bir şey değil, yazar-yönetmen Jacob Chase, 2017de yaptığı kısa filmi Larryye dayanan ürkütücü yeni bir doğaüstü korku filmi olan Come Play, 28 Ekim 2020de piyasaya sürülmüştür. “Come Play”, şu anki en genç neslimiz için zorbalık ve hatta ekran başında geçirilen zamanın bolluğu ile ilgili endişeler etrafında geleneksel bir hayalet hikayesi oluşturmak için izole olmuş bir nesil kullanıyor. Konseptte Jacob Chasein filmini olması gerekenin üzerine çıkaran bir hırs var, ancak “Come Play”in en iyi unsurlarının çoğu az gelişmiş hissettiriyor ve film nihayetinde olması gerekenden çok daha sinir bozucu hale gelebiliyor. Korku bölümündeki birkaç güçlü sekans dışında, genellikle atmosfer yerinden zıplatma korkularına dayanan tutarsız, düz bir film havası verebilmektedir. "Come Play", günümüz ebeveynlerinin aşırı koruma ve anlayış eksikliği yoluyla kendi çocuklarını nasıl ötekileştirebileceğine ve en karanlık yanlarını ortaya çıkarabileceklerine dair hiç bir fikirleri olmadığını da göstermeye çalışan bir yapıma benziyor.


  Film Konusu


  Oliver (“Marriage Story”nin oğlu Azhy Robertson), neredeyse tamamen akıllı cihazlarıyla iletişim kuran otistik ve hayatında sözelliğe yer olmayan bir çocuktur. Telefonunda kendini ifade etmek adına kelimeleri seçmek için kullandığı bir uygulamayı kullanarak ve zamanının çoğunu “Sünger Bob Kare Pantolon” ​​izleyerek geçiriyor. Ebeveynleri Sarah (Gillian Jacobs) ve Marty (John Gallagher Jr.) ayrılıyor ve bunun stresi Oliverın hayatını dahada zorlaştırıyor ve onu daha da yalnız hissettiriyor. Okulda zorbalığa uğraması ve bireyselleştirilmiş terapi seanslarında mücadele etmesi de ona hiç yardımcı olmuyor. Sarah, kendi oğlunun onun gözlerine bile bakmadığını Martyye not ederek, artık değiştiğini, giderek daha kötü hale geldiğini ve gelişme eksikliğinden aşırı stresli göründüğü söyleyecektir.


  Oliver çok geçmeden telefonunda garip bir şey fark eder; Ekranında kaldıramadığı bir hikaye kitabı belirir, Larry adında ürkütücü ve uzun bir insansı yaratığın yer aldığı, uzayan bir ETye benzeyen hikaye, Larryye arkadaşı olmak istediğini ve gitmesine izin vermeyeceğini açıklar. Ona garip bakışlar atar. Oliver, Larrynin gerçek hayata izinsiz girdiğini hissetmeye başlar ve yavaş yavaş korkar ancak telefonun da olduğu sürece güvende olacağını düşünür ve ekrana bakmadığı sürece onu göremeyeceğini zanneder. Tehlikelerden habersiz hayatına devam etmeye çalışır ve etrafındaki insalar aklının ucundan geçmez, ancak zorunlu bir pijama partisinin ardından Larry ortaya çıkıp Oliverı ve "arkadaşlarını" korkuttuğunda, Sarah, oğlunu pençelerinden kurtarmak için Larryyi ne pahasına olursa olsun kovmaya kararlı hale gelir. Sarah oğlunu bu canavarın elinden kurtarabilecekmidir?

  Diğer Adları:

  Come Play

  Yayın Tarihi:

  30 Ekim 2020

  Senaryo:

  Jacob Chase

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?