Creed 2 Efsane Yükseliyor (Creed II)
Creed 2 Efsane Yükseliyor (Creed II)
Steven Caple Jr.
2018
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 214 Görüntülenme

Creed 2 Efsane Yükseliyor (Creed II)

Adonis Creed babasının geçmişte yaşadıklarına rağmen sonunda Dünya Ağır Siklet Şampiyonu olmuştur ve bu sırada da sevgili karısı Bianca ile evlenmiştir. Hayat Adonis için oldukça güzel geçmektedir ancak bir gün Ivan Drago yani Adonis’in babasının katili hem de oğlu ile birlikte yeniden ortaya çıkar ve bu sefer de Adonis’e açıkça meydan okur. Ivan Drago, Philadelphiaya oğlu Victor ile birlikte g
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Adonis Creed babasının geçmişte yaşadıklarına rağmen sonunda Dünya Ağır Siklet Şampiyonu olmuştur ve bu sırada da sevgili karısı Bianca ile evlenmiştir. Hayat Adonis için oldukça güzel geçmektedir ancak bir gün Ivan Drago yani Adonis’in babasının katili hem de oğlu ile birlikte yeniden ortaya çıkar ve bu sefer de Adonis’e açıkça meydan okur. Ivan Drago, Philadelphiaya oğlu Victor ile birlikte gelmiştir ve bu ziyaretinin sonunda da Adonis ile hesaplaşmak istemektedir. Bu yüzden Ivan herkesin önünde Adonis’e meydan okur ve Adonis’de antrenörünün yani Rocky’nin itirazlarına rağmen bu meydan okumaya Kabul ettiğini söyler. 


  Fakat bu karşılaşmanın sonucunda yara alan ve demoralize olan taraf Adonis olmuştur. Adonis bu maçı sonrasında kendini toparlayamaz ve iyice kendini kaybeder ve bu durumu da ünvanını riske atar. Tüm bu olayların asıl nedeni yani Draco’nun meydan okuması ve yaşanan zorlu durumlar sadece Draco ailesinin kendi ülkelerinde bir zamanlar Rocky yüzünden adlarının zedelenmesi sonucudurç Draco ailesi o dönemden bu yana kendi ülkelerinde gereken önemi görememekte ve ailecek zayıf dövüşçüler olarak anılmaktadırlar. Bu nedenle de bu ve gelecekteki maçlar Draco ailesi için çok önemlidir. Diğer yandan da Adonis babasının intikamını almak isterken kendisini içinden çıkması zor bir durumda bulmuştur. 


  Steven Caple Jr.’ın yönettiği Creed II: Efsane Yükseliyor isimli 4k formatlı filmde Sascha Penn’in hikayesini Sylvester Stallone ile Juel Taylor isimleri senaryoya uyarlıyorlar. Oyuncu kadrosu ise en başta Sylvester Stallone olmak üzere Michael B. Jordan ve Tessa Thompson isimleri bulunuyor. Hikayenin sadece Adonis tarafını değil ayrıca Draco ailesinin tarafını da ele alan filmde Adonis babasını intikamını almak ve sonunda da eski hayatına geri dönmek zorundadır. Ancak bu sırada da Draco ailesi bir zamanlar kaybettikleri unvanlarını kazanmadan ülkelerine geri dönmek istememektedirlar. Acaba bu zorlu mücadele de bu defa kazanan taraf kim olacaktır?

  Diğer Adları:

  Creed II

  Yayın Tarihi:

  21 Kasım 2018

  Senaryo:

  Juel Taylor, Sylvester Stallone, Sascha Penn

  Ödüller:

  1 ödül & 12 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?