Crood’lar (The Croods)
Crood’lar (The Croods)
Chris Sanders, Kirk DeMicco
2013
8.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 8.4 /10 (9)
7.2 IMDB Puanı 3 Yorum 39,299 Görüntülenme

Crood’lar (The Croods)

Macera ve komedi kategorilerinde yer alan ve artık 4k formatında da izleme olanağına sahip olduğunuz The Croods filminde Kirk DeMicco ve Chris Sanders bu animasyon yapımının yönetmen koltuğunu paylaşan kişilerdir. Filmin senarist kadrosunda ise DeMicco ve Sanders, John Cleese’nin hikâyesini senaryoya uyarlayan isimlerdir. Nicolas Cage, Ryan Reynolds ve Emma Stone gibi tanınmış

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Macera ve komedi kategorilerinde yer alan ve artık 4k formatında da izleme olanağına sahip olduğunuz The Croods filminde Kirk DeMicco ve Chris Sanders bu animasyon yapımının yönetmen koltuğunu paylaşan kişilerdir. Filmin senarist kadrosunda ise DeMicco ve Sanders, John Cleese’nin hikâyesini senaryoya uyarlayan isimlerdir. Nicolas Cage, Ryan Reynolds ve Emma Stone gibi tanınmış ve deneyimli isimler ise animasyon filminin seslendirme kadrosunda yer alan ünlü simalardır. Bir Oscar adaylığının yanı sıra 5 ödülü bulunan ve 46 film ödülüne de adaylığını koymayı başaran animasyon filminde Crood ailesinin başından geçen maceralar anlatılmaktadır.


  Crood ailesi zalim hayat şartlarını vahşi doğada yaşayan bir ailedir. Kendilerini bildiklerinden bu yana bir mağarada yaşayan Crood ailesi korkunç bir deprem sonucunda mağaralarını kaybederler. Yerle bir olan mağarada artık yaşayamayan Crood ailesi içinde bulundukları kabilenin lideri olan Crug’un yol göstermesi ile mağaralarını terk etmek ve kendilerine yeni bir mağara bulmak zorunda kalırlar. Bu yeni ev arayışı içinde modern yaşam ile tanışan ve bu modern yaşama ait olan bazı isimleri de tanıyan Crood ailesi ev bulma maceralarında aslında yaşamlarını değiştirecek yeniliklerle de karşılaşırlar.


  Bu yeniliklerin ilki ve en önemlisi ise modern yaşamın içinde olan Guy ile tanışmalarında gerçekleşir. Guy, Crood ailesinin vahşi ve ilk çağ yaşantısına hayretlerle yanıt verir ve hemen onlara ateşin bulunduğunu gösterir. Ateş ile ilk defa karşılaşan aile bu yeni buluş sayesinde yeni bir evin yanı sıra yeni bir hayata da adım atmış olurlar. Crood ailesi ateşi kullanmayı nasıl öğreneceklerdir? Bu yeni maceralarında başlarına daha neler gelecekti? Crood ailesi ateş dışında başka hangi yenilikler ile karşılaşacaklardı? Crood ailesinin yeni evi acaba bu sefer neresi olacaktı? 

  Diğer Adları:

  The Croods

  Yayın Tarihi:

  22 Mart 2013

  Senaryo:

  Chris Sanders, Kirk DeMicco, John Cleese

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 5 ödül & 46 adaylık. total

  Yorumlar (3)