Dadı Büyükanne (Granny Nanny)
Dadı Büyükanne (Granny Nanny)
Wolfgang Groos
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 257 Görüntülenme

Dadı Büyükanne (Granny Nanny)

Başrollerini Barbara Sukowa, Maren Kroymann ve Heiner Lauterbach’ın üstlendiği, Wolfgang Groos’un yönetmenlik koltuğunda, Robert Löhr’ün ise senarist koltuğunda bulunduğu 4k formatıyla sizlerle olacak Enkel für Anfänger isimli filmde üç yakın arkadaş aynı gençlik yıllarındaki gibi yeni bir maceraya meydan okuyacaklardır.Gerhard ile Karin ve Philippa yıllardır birbi
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Başrollerini Barbara Sukowa, Maren Kroymann ve Heiner Lauterbach’ın üstlendiği, Wolfgang Groos’un yönetmenlik koltuğunda, Robert Löhr’ün ise senarist koltuğunda bulunduğu 4k formatıyla sizlerle olacak Enkel für Anfänger isimli filmde üç yakın arkadaş aynı gençlik yıllarındaki gibi yeni bir maceraya meydan okuyacaklardır.


  Gerhard ile Karin ve Philippa yıllardır birbirlerine yakın olan ve her şeyi paylaşan dostlardır. Emekli olduktan sonra gezip ya da eğlenmek yerine zamanı evlerinin bahçesinde oyalanarak geçiren Gerhard ile Karin ve Philippa üçlüsünden Philippa sonunda kendisine yeni bir görev edinir. Bu görev ise Leonie isimli küçük bir kızın vaftiz büyükannesi olmaktır. Philippa artık günlerini küçük Leonie ile geçirmektedir ve bu durum da Gerhard ile Karin’in dikkatini çeker. 


  Gerhard ile Karin arkadaşları Philippa’yı sürekli bir yumurcakla birlikte gördüklerinde başta neler olduğunu anlamazlar. Çünkü yaşları epeyce ilerlemiştir ve artık eskisi gibi sabırlı değillerdir. Küçük bir çocuk ise genç bireylerin bile sabrını zorlayacak türden bir meydan okumadır. Gerhard ile Karin, Philippa ile yüzleşirler ve neler olduğunu anlamaya çalışırlar. Philippa ise onlara yaşlılığında da yapıcı olmak istediğini ve küçük Leonie’nin ona ihtiyacı olduğunu söyler. Gerhard ile Karin ise eğer bunu Philippa yapabiliyorsa kendilerinin de yapabileceklerini düşünürler ve olayı her boyutu ile düşünmeden kendileri de birer torun sahibi olmaya karar verirler. 


  Gerhard ile Karin soluğu bir kurumda alır ve kendilerine yeni birer torun edinirler. Her ikisi de birbirinden farklı ve ayrı sorunları olan birer toruna sahip olan Gerhard ile Karin için ilk gün başlamıştır bile. Öncelikle birbirlerini tanımak için uğraşan yeni büyükanne ve büyükbaba henüz tam tanışma faslına geçmeden çocukların yaşadığı sorunlarla yüzleşirler. Birisi içine aşırı kapanık ve diğeri de öfke sorunları yaşayan bu yeni torunlar Gerhard ile Karin’in hayatlarına girdiklerinde Gerhard ile Karin için hayat bir an da değişir…

  Diğer Adları:

  Granny Nanny

  Yayın Tarihi:

  27 Kasım 2020

  Senaryo:

  Robert Löhr

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?