Dâhi (The Prodigy)
Dâhi (The Prodigy)
Nicholas McCarthy
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.9 IMDB Puanı 282 Görüntülenme

Dâhi (The Prodigy)

Türkçe dublajlı ve 4k film formatındaki The Prodigy isimli film, genç bir çocuk ve onu sevmekten vazgeçmeyen annesinin yaşadıkları korkunç olayları anlatmaktadır. Sarah bir zamanlar çok mutlu bir anneydi ta ki oğlu Miles bir yaşına gelene kadar. Miles doğduktan bir yıl geçmemiştir ki konuşmaya başlamıştır. Bu durum karşısında mükemmel zeki bir çocuğa sahip olduğunu zanneden Sar
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Türkçe dublajlı ve 4k film formatındaki The Prodigy isimli film, genç bir çocuk ve onu sevmekten vazgeçmeyen annesinin yaşadıkları korkunç olayları anlatmaktadır. Sarah bir zamanlar çok mutlu bir anneydi ta ki oğlu Miles bir yaşına gelene kadar. Miles doğduktan bir yıl geçmemiştir ki konuşmaya başlamıştır. Bu durum karşısında mükemmel zeki bir çocuğa sahip olduğunu zanneden Sarah kendisini oğluna ve onun eğitimine adar ancak Sarah çok geçmeden aslında oğlu Miles’ı zeki kılan şeyin kendisi değil başka bir etmen olduğunu fark eder. 


  Sarah oğlu yürümeye başladığından itibaren etrafından birçok kazaya şahit olmuştur ve birçok hayvan da korkunç şekillerde ölmektedir. Sarah her şeyi abarttığını ev oğlunun daha bir bebek olduğunu ve okul çağında düzeleceğini düşünür. Zaman ise hızla akar ve Miles okul çağına gelir ancak hiçbir şey Sarah’ın düşündüğü gibi olmaz ve tam aksine Miles büyüdükçe şiddete olan eğilimi de artmaya başlar. Son olarak okulda gerçekleşen şiddet olayı ardına Sarah öylece beklemenin bir fayda sağlamayacağını ve bir şeyler yapması gerektiğini anlar. 


  Başıan gelenleri ve yardım aradığını dostları ile paylaşan Sarah işinde uzman bir doktorun adresini alır. Ancak bu doktor sadece psikoloji değil iblis bilimiyle de yakından ilgilidir. İşi gereği Miles’ı görür görmez neler olduğunu anlayan doktor Miles’a bir seans uygular ve bu seans sonucunda da Miles’ın içinde bir iblis olduğunu açıkça Sarah’ya söyler. Sarah bu duruma her ne kadar inanmak istemese de aslında içten içe oğlunun iyi olmadığını bilmektedir. Doktor sonrasında yaşadığı bir takım olaylar ise doktorun ne denli haklı olduğunu Sarah’ya kanıtlar ve Sarah artık karşısındaki kişinin oğlu Miles değil de kötü niyetli bir iblis olduğunu kabul eder. Ama Sarah oğlunu bu iblisin insafına bırakmayacak ve bu iblisle sonuna kadar savaşacaktır.


   

  Diğer Adları:

  The Prodigy

  Yayın Tarihi:

  08 Şubat 2019

  Senaryo:

  Jeff Buhler

  Ödüller:

  1 ödül & 1 nomination

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?