Doğru Zaman (Ji-geum-eun-mat-go-geu-ddae-neun-teul-li-da)
Doğru Zaman (Ji-geum-eun-mat-go-geu-ddae-neun-teul-li-da)
Sang-soo Hong
2015
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı 247 Görüntülenme

Doğru Zaman (Ji-geum-eun-mat-go-geu-ddae-neun-teul-li-da)

Right Now, Wrong Then, Hong Sang-soo tarafından yazılan ve yönetilen bir 2015 Güney Kore filmidir. Film, 68. Locarno Uluslararası Film Festivalinde birincilik ödülü almaya layık görülen Altın Leoparı ve Jung Jae-young ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. 720p film izle tarzında da yüklenmiş olan filmde; Kadın avcısı olarak kabul edilen evli Ham Cheon-soo (Jae-y
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Right Now, Wrong Then, Hong Sang-soo tarafından yazılan ve yönetilen bir 2015 Güney Kore filmidir. Film, 68. Locarno Uluslararası Film Festivalinde birincilik ödülü almaya layık görülen Altın Leoparı ve Jung Jae-young ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. 


  720p film izle tarzında da yüklenmiş olan filmde; Kadın avcısı olarak kabul edilen evli Ham Cheon-soo (Jae-yeong Jeong), modellikten sonra ressam olan Yoon Hee-jeong ile (Min-hee Kim ), sıcak bir sohbete girer ve günü birlikte geçirirler. Sanatevi yönetmeni olarak görev yapan Ham Cheon-soo, filmlerinden birinin vizyona girişi için Suwona gider. Etrafta dolaşırken genç, güzel bir kızı gözetler. Ona bir tapınaktaki kutsama salonunda denk gelir ve bu sefer konuşmak ister.


  Kim olduğunu söyledikten sonra ismini bildiği için onunla bir kahvehaneye gitmeyi kabul eder. Orada bir model olarak iş yaptığını, ancak iyi de para kazanmasına rağmen boş ve ilgi çekici bulmadığını anlatır. Halen ressam olarak çalışıyordur. Bir gün eve erken geldiği ve yapacak başka bir şeyi olmadığı için Cheon-soo, Yoon Heejung’u stüdyosuna yol alır ve resimlerine hayranlıkla bakakalır. Daha sonra onu suşi yemek için dışarı çıkarır ve soju ile sarhoş olana kadar içerler. Ona vermek istediği yüzüğü arar ve sarhoş bir şekilde ceplerini karıştırır ama Heejung ona hiç arkadaşı olmadığını söyleyerek moralini bozar. Cheon-soo sigara içmek için dışarı yönelir ve Heejung, arkadaşının doğum günü için gitmesi gereken küçük bir parti olduğunu anımsar.


  Cheon-soodan ondan yanında gelmesini ister ve o da gelir. Akşam kötü geçer, ancak Heejung arkadaşlarına Cheon-soonun galeride resminden bahsettiği şeylerden ne kadar etkilendiğini ve arkadaşının röportajlarda birçok benzer şey söylediğini açıkladığında işler değişir. Ayrıca bir kadın avcısı olarak ününü ve evli olduğu gerçeğini de gündeme getirir ve bu konuşma onu biraz rahatsız eder. Heejung sarhoşluktan uyumak için uzanmaya gider. Cheon-soo ona tekrar yaklaşmaya çalıştığında, ona gitmesini söyler. Eve giderken annesi sarhoş olduğu için onu sert bir şekilde azarlar. Ertesi günkü vizyonda Cheon-soo akşamdan kalma sarhoştur ve film sonrası kızgın bir halde olur. Heejungun bir arkadaşı gelir ve ona kendi yazdığı bir kitabı hediye eder. Cheon-soo, Seule geri dönmek için ayrılır…


  İyi seyirler.

  Diğer Adları:

  Right Now, Wrong Then

  Yayın Tarihi:

  24 Sep 2015

  Senaryo:

  Sang-soo Hong

  Ödüller:

  16 ödül & 13 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?