Doktor No (Dr. No)
Doktor No (Dr. No)
Terence Young
1962
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı 311 Görüntülenme

Doktor No (Dr. No)

Türkçe dublaj filmler, macera, gerilim ve aksiyon kategorilerimizde sizleri bekleyen Dr. No, 5 Ekim 1962 tarihinde ilk defa vizyona girmiştir. Terence Young’ın yönetmenliğini üstlenmiş olduğu ve 007 James Bond: Dr. No adıyla da ünlenen filmde Richard Maibaum, Johanna Harwood ve Berkely Mather senaris kadrosunu oluşturmuşlardır. Bu muhteşem filmde yıldız kadrosu
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Türkçe dublaj filmler, macera, gerilim ve aksiyon kategorilerimizde sizleri bekleyen Dr. No, 5 Ekim 1962 tarihinde ilk defa vizyona girmiştir. Terence Young’ın yönetmenliğini üstlenmiş olduğu ve 007 James Bond: Dr. No adıyla da ünlenen filmde Richard Maibaum, Johanna Harwood ve Berkely Mather senaris kadrosunu oluşturmuşlardır. Bu muhteşem filmde yıldız kadrosu ise Sean Connery gibi unutulmaz bir aktörün yanı sıra Ursula Andress ve Bernard Lee gibi deneyimli oyunculardan oluşmaktadır.


  İngiltere’nin alt edilemez hem yakışıklı hem de becerikli ajanı olan 007 artık yeni bir görev için hazırdır. 007 yeni görevinde yine bir ajanın cinayete kurban gitmesini araştırmaktadır. Bu ajan yine bir İngiliz ajanıdır ve öldürüldüğü sırada Dr. No isminde birini araştırma görevindedir. 007 görevi takip ederken yol onu Jamaika’ya götürür. 007 işler derinleştikçe yalnız çalışmak yerine yanında bazı sadık kişilerinde olması için burada bir CIA ajanıyla ve Quarrel ile birleştirmeye karar verir.


  Şimdiyse yolları Tarntulalar, Ateş Soluyan Ejderhalar ve Üç Kör Fare isimli ekiplerle kesişir. Birbirlerine kıyasıya saldıran bu ekipler ile 007 ve ekibi bu maceralar arasında güzeller güzeli Honey Ryder ile tanışırler. Honey olaylara dahil olduğunda 007 için görev elbette daha bir cazip hale gelmiştir ancak Honey ve 007 arasında olaylar daha alevlenmeden 007 kendisi Dr. No ile yüzleşmiş halde bulacaktır? Tarntulalar, Ateş Soluyan Ejderhalar ve Üç Kör Fare ekiplerinin bir İngiliz ajanının öldürülmesiyle ne gibi bir ilgileri vardı? 007 ve ekibi tüm tehlikeleri atlatıp sonunda olayın gerçek yüzünü çözebilecekler miydi? Dr. No’da kimdi? Dr. No tam olarak neyin peşindeydi? Eğer İngiliz ajanının öldürülmesinden Dr. No sorumluysa neden bunu gizlice ve sessizce yapmadı? Neden olayların en başından bu raddeye gelmesine kim ve neden izin verdi? 007 ve ekibi böylesine belalı ekiplerden kendilerini nasıl kurtaracaklardı? Yoksa kendilerini kurtarmanın bir yolu yok muydu? Peki, 007 ve Honey arasında bir aşk yaşanması söz konusu muydu?


   

  Diğer Adları:

  Dr. No

  Yayın Tarihi:

  10 Ekim 1962

  Senaryo:

  Richard Maibaum, Johanna Harwood, Berkely Mather

  Ödüller:

  4 ödül & 4 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?