Ema (Ema)
Ema (Ema)
Pablo Larraín
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 506 Görüntülenme

Ema (Ema)

Pablo Larrain’in yönetmenliğini üstlendiği ve Alejandro Morne ve Guillermo Calderon ile birlikte senayosunu kaleme aldığı Ema filmi romantik dram türündedir. Giannina Fruttero, Paola Giannini, Cristian Suarez, Mariana Loyola, Catalina Saavedra ve Mariana Di Girolamo filmin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasındadır. Ülkemizde 20 Aralık 2019’da gösterime giren bu filmi 4k ve F
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Pablo Larrain’in yönetmenliğini üstlendiği ve Alejandro Morne ve Guillermo Calderon ile birlikte senayosunu kaleme aldığı Ema filmi romantik dram türündedir. Giannina Fruttero, Paola Giannini, Cristian SuarezMariana Loyola, Catalina Saavedra ve Mariana Di Girolamo filmin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasındadır. Ülkemizde 20 Aralık 2019’da gösterime giren bu filmi 4k ve Full HD 1080p çözünürlük opsiyonları ile internet bağlantınız ve isteğinize bağlı olarak sitemizden izleyebilirsiniz.


  Film evlilikleri kırılma noktasında olan Ema (Mariana Di Girolamo) ve Gastón (Gael García Bernal) adlı çiftin başarısız bir evlat edinme girişimi sonrası yaşadıklarını anlatmaktadır. Ema bir dansçı olarak çalıştığını iddia etse de tüm gün şehrin çatılarında arkadaşları ile takılıp insanlara rahatsızlık vermekten başka bir işi olmayan bir kadındır. Gaston ise onun tam aksine hayatının sorumluluklarını almış ve koreograf olarak çalışmaktadır. Ema oldukça agresif ve saldırgan bir kişiliğe sahipken Gaston ise oldukça pasif sakin ve konuşarak sorunları çözebileceğine inanan bir insandır.


  Bu iki birbirine tamamen zıt insanın evliliği tahmin edileceği gibi bir süre sonra çatırdamaya başlar. Bu durumda Gaston’un kısır olması ve Ema’nın neredeyse bozuk denebilecek kadar sağlıksız bir akli dengesinin olması ve ikisinin sürekli bunu birbirinin yüzüne vurmasının payı büyüktür. Ema sürekli saldırgan bir şekilde Gaston’a onun bu sorununu hatırlatmakta ve Gaston ise sürekli alttan almakta ancak yeri geldiğinde o da saldırmaktadır.


  İkilinin bu gerginliğinin asıl başlangıç noktası ise çocuklarının olmaması sebebi ile evlat edindikleri Polo adlı çocuktur. Yetimhaneden eve getirdikleri anda sorunlu ve eğitilmez bir çocuk olduğu anlaşılan Polo kedisini buzluğa hapsettikten ve Ema’nın kız kardeşi kadını ateşe verdikten sonra onu geri iade etmeye karar verirler.


  Ema’nın arkadaşları Polo’nun sorunlarının kaynağının Gaston olduğuna dair doldururlar ve sonunda Ema, Gaston’un suçlu olduğuna kanaat eder. Ancak Gaston en başınan beri Polo’nun yanlış bir seçim olduğu fikrindedir. Sonrasında Ema evlat edindiği çocuğu Polo’yu tekrar alma konusunda plan yapmaya başlar ve bu sefer Gaston’u dâhil etmemeyi kafasına koyar ancak Gaston onu yalnız bırakmaya niyetli değildir.


   

  Diğer Adları:

  Ema

  Yayın Tarihi:

  13 Ağustos 2021

  Senaryo:

  Guillermo Calderón, Pablo Larraín, Alejandro Moreno

  Ödüller:

  4 ödül & 8 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?