Esrarengiz (Uncanny)
Esrarengiz (Uncanny)
Matthew Leutwyler
2015
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 455 Görüntülenme

Esrarengiz (Uncanny)

Bilim kurguyu, dramla bütünleştirip üzerine birde korku etmenini inanılmaz başarılı bir tarzda iç içe sunmayı da başaran Uncanny filminin ilk vizyon yeri ve tarihi Filipinler, 22 Haziran 20216’dır. Yönetmen Matthew Leutwyler’ın başarılı yönetim tarzında  Shahin Chandrasoma’nın harika senaryosu da yardımcı olmuştur. Yönetmen ve senarist dışında bu puanı yüksek yapımda Mark Webber, David Clayton

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Bilim kurguyu, dramla bütünleştirip üzerine birde korku etmenini inanılmaz başarılı bir tarzda iç içe sunmayı da başaran Uncanny filminin ilk vizyon yeri ve tarihi Filipinler, 22 Haziran 20216’dır. Yönetmen Matthew Leutwyler’ın başarılı yönetim tarzında  Shahin Chandrasoma’nın harika senaryosu da yardımcı olmuştur. Yönetmen ve senarist dışında bu puanı yüksek yapımda Mark Webber, David Clayton Rogers ve Lucy Griffiths canlandırdıkları karakterler ile adeta bir olmuş ve izleyiciye zaman zaman dram, zaman zaman korku ve hatta zaman zaman da bilim kurguyu gerçekmiş gibi yaşatmayı başarmışlardır.


  Imdb üzerinde 6.2’lik puanını yıllardır koruyan bu korku ağırlıklı yapımda; Joy, genç, güzel ve kariyerinde ilerlemek isteyen bir gazetecidir. David, hayatındaki tek hedefi olan kusursuz yapay zekâyı yaratabilmek için yıllarını harcamış, çalışkan ve ideallerle dolu bir bilim adamıdır. Adam ise sonunda David’in yaratmayı başardığı ve kendisine kusursuz yapıtı dediği yapay zekâdır. 


  David, uzun ve bitmek bilmeyen geceler boyu çalışmasının meyvelerini sonunda toplamaya başlamıştır ve biricik eseri Adam’ı yani hiç bir pürüzü olmayan ve mükemmelin ötesine geçmeyi başarmış yapay zekâ robotunu yaratmıştır. Şimdiyse sıra bu eserini dünyaya duyurup, herkese Adam’ı tanıtmak kalmıştır. İşte bu noktada da devreye Joy girer ve seve seve Adam hakkında uzun bir yazı hazırlamayı ve hem David’i hem de Adam’ı dünyaya tanıtmayı teklif eder. Bu teklif David için zaten beklediği bir fırsattır ve bu fırsatı kaçırmak istemez ve bu uzun yazıda hem diğer çalışmalarını hem de Adam’ı, Joy’a tanıtmaya söz verir.


  Sıra Joy’un, Adam’ı tanımasına geldiğinde işlerin yüzü yavaş yavaş değişmeye başlar. Joy sürekli olarak David ile bir araya gelmekte ve uzun saatler boyu röportajlar yapmaktadır ve bu durum bir süre sonra Adam’ın dikkatini çekmeye başlar. Adam başta küçük kıskanç tavırlar sergilediğinde David bunun sadece bir yanlış anlama olduğunu ya da olayı kendisinin abarttığını zanneder. Fakat olay bu durumun çok ama çok ötesindedir ve Adam aslında Joy’u, David’in tahmininden de çok ötede kıskanmaktadır!

  Diğer Adları:

  Uncanny

  Yayın Tarihi:

  22 Haziran 2016

  Senaryo:

  Shahin Chandrasoma

  Ödüller:

  2 ödül

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?