Fırtına Çocuk (Storm Boy)
Fırtına Çocuk (Storm Boy)
Shawn Seet
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 36 Görüntülenme

Fırtına Çocuk (Storm Boy)

Strom Boy diğer adıyla Fırtına Çocuk bir aile ve dram filmidir. O dönem okullarda ders olarak görülen ve çocuklara okutlan kitap Colin Thielein 1964 yılında yazdığı bir eserdir. Film bu eserden esinlenerek yapılmış çok yoğun duygusal sahnelere sahip, ekrana bakarken gözlerinizin dolmasına sebep olacak kadar güzel uyarlanmıştır. Ailecek oturup izleyebileceğiniz bu Avustralya yapımı aile-dram fil

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Strom Boy diğer adıyla Fırtına Çocuk bir aile ve dram filmidir. O dönem okullarda ders olarak görülen ve çocuklara okutlan kitap Colin Thielein 1964 yılında yazdığı bir eserdir. Film bu eserden esinlenerek yapılmış çok yoğun duygusal sahnelere sahip, ekrana bakarken gözlerinizin dolmasına sebep olacak kadar güzel uyarlanmıştır. Ailecek oturup izleyebileceğiniz bu Avustralya yapımı aile-dram filmi 2019 yılında beyaz perde de sahneye çıkmış ve yapımında geçen sahnelerin çoğu Avustralya da çekilmiştir. Film oyuncularına gelcek olursa Dünyaca ünlü olan Karayip Korsanları film serisinden tandığımız Geoffrey Rush ve genç oyuncu Finn Little baş rolde göreceğiz. Yardımcı oyuncu olarak aksiyon filmlerinin en iyi yardımcı oyuncularından Jai Courtney  ve ilk filmi 1976 çekilen Strom Boyun Aborjini David Gulpilil yıllar sonra bu yeniden uyarlanmış filmde de göreceğiz.


  Film Konusu


  Artık emekli olmuş ve bir çok şeyden elini ayağını çekmiş olan Michael bütün şirket işlerini oğluna devretmiş ve aynı zamanda çok güzel bir toruna sahip olan bir büyük babadır. Michaelın seneler önce kızı Sonia ve büyük torunu hayatını kaybeder ve yıllardır bu acı ile yaşamaktadır. Hayatta kalan son torunu olan  Madeline ve oğlu Malcolm Downer ile huzurlu, acıdan uzak ve rahat bir hayat yaşamaya çalışmaktadır. Ancak torunu geçmişte aynı kendisininde olduğu gibi çok inatçı ve doğayı aşırı seven bir ergendir. Michael şirketi oğluna devrettikten sonra yaşanan olaylardan elini çekmiş ve karışmamaktadır ancak torunu durumdan çok rahatsız ve babasının doğaya verebileceği zararların farkındadır. Batı Avustralya da yerleşimden çok uzakta Pilbara adında doğa ile iç içe bir bölge vardır. Michael tamda bu bölgeyi maden arazisi yapmaya çalışan bir şirketin kira teklifini değerlendirme aşamasında şirketin haklarını oğluna aktarmış ve olabilecek sorunları engellemek için artık sözünün geçmediğini torununa anlatmaya çalışmaktadır. Torunun tepkisi aşırı sert olur annesi ve abisinin ölmesinin hıncını büyük babasından çıkarır ve annesinin eğer yaşıyor olsa ondan nefret edeceğini söyleyip kalbini kırar.


  Bu esnada geçmişten görüntüler görmeye başlayan Michael çocukluğunda yaşadığı o mükemmel anların geri geldiğini hissetmeye, küçüklüğünde tanıştığı aborjin ve kurtardığı 3 küçük yavru pelikanı sürekli görmeye başlar. Üzgün ve mutlu bir şekilde duygu karmaşası yaşayan Micahel içkisinden yudum alarak otururken yanına gelen torunu söyledikleri için özür diler ve Michael içkinin verdiği hafif sarhoşluk ile küçükken yaşadığı hayatını, aynı torunu gibi onunda babası ile problemleri olduğunu ve o efsane 3 pelikan anısını torununun ısrar etmesi ile anlatmaya başlar. Film Michalin geçmişte tanıştığı Aborjin ve hayatını kurtardığı 3 pelikanın kendisi ile birlikte büyümesini artık babası ile arasında olan sorunun pelikanların onlara kazandırdığı sevgi sayesinde düzelmeye başlamasını konu alarak başlayacaktır. Devamında yaşanacak güzel sahneler, duygusal anlar ve muazzam manzaları görebilmeniz adına bu içinizi ıstacak filmi sizler için 4k kalitede paylaştık. İyi seyirler dileriz.

  Diğer Adları:

  Storm Boy

  Yayın Tarihi:

  05 Nisan 2019

  Senaryo:

  Justin Monjo, Colin Thiele

  Ödüller:

  1 ödül & 3 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?