Gece Yarısına Kadar Altı Dakika(Six Minutes to Midnight)
Gece Yarısına Kadar Altı Dakika(Six Minutes to Midnight)
Andy Goddard
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 205 Görüntülenme

Gece Yarısına Kadar Altı Dakika(Six Minutes to Midnight)

Thomas Miller, İngiliz sahil kasabasında bulunan özel bir kız okuluna gelerek kendisi için bir öğretmenlik işi talep ettiğinde okul müdiresi Bayan Rocholl tarafından çok ciddiyetle karşılanır çünkü Almanya daha doğrusu Nazi Almaya’sı devasa bir savaşın eşiğindedir. Bayan Rocholl, Almanya ile müttefik olduklarını ve okulunda bir sorun olmasını istemediğini açıkça Thomas’a belirtir çünkü Bayan Ro
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Thomas Miller, İngiliz sahil kasabasında bulunan özel bir kız okuluna gelerek kendisi için bir öğretmenlik işi talep ettiğinde okul müdiresi Bayan Rocholl tarafından çok ciddiyetle karşılanır çünkü Almanya daha doğrusu Nazi Almaya’sı devasa bir savaşın eşiğindedir. Bayan Rocholl, Almanya ile müttefik olduklarını ve okulunda bir sorun olmasını istemediğini açıkça Thomas’a belirtir çünkü Bayan Rocholl sadece Thomas’ın duruşundan bile Nazi Almanya’sına karşı olduğunu anlamıştır. Fakat öğretmene ihtiyacı olduğu için onu işe almak zorunda kalan Bayan Rocholl artık Thomas’ın her adımını izlemeye başlar. 


  Türkçe dublaj ve 4k formatındaki Six Minutes to Midnight filminde Thomas’ın işe alındığı okul zengin ve üst tabaka Alman ailelerinin kızlarını savaştan ve olası olaylardan korumak için yolladığı bir İngiliz kasaba okuludur. Burada üst düzey aileler kızlarını olası korkunç olaylardan korumak ve eğitimlerine ara vermemek için özellikle de Nasyonal Sosyalist ideal yapısını benimsemeleri için eğitim aldırmaktalardır. Thomas ise okula gelir gelmez dikkat çekmiştir ve sert dış görünüşünün altında oldukça bilgili bir öğretmenin bulunduğu da açıktır. 


  Okul müdiresi her ne kadar soğuk ve her şeye uzak görünse de aslında Thomas’ın her adımını takip etmektedir. Thomas kısa süre içinde Alman güçlerinin korkunç bir gelecek tasarladığını öğrenir çünkü aslında Thomas bir casustur ve buraya da özel bir görevle getirilmiştir. Fakat bu sırada o dönemde her yerde bulunan Alman Nazi casusları da her yerdedir ve Thomas’da giderek dikkat çekmeye başlamıştır. Thomas bir yandan insanlığı uyarmak bir yandan da özel görevini yerine getirmek için savaşırken etrafındaki bazı casuslar ve karanlık güçlerde gözlerini Thomas’a dikmeye başlarlar. Thomas her an ifşa olacağını anladığında ise ölümü bile göze alıp gerekli bilgileri ele geçirmek zorundadır. Thomas Miller neden bu küçük İngiliz sahil kasabasında özel göreve atanmıştır? Thomas’ın peşinde olduğu bu önemli bilgiler nedir?

  Diğer Adları:

  Six Minutes to Midnight

  Yayın Tarihi:

  26 Mart 2021

  Senaryo:

  Eddie Izzard, Celyn Jones, Andy Goddard

  Ödüller:

  1 ödül & 2 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?