Hatıra (The Souvenir)
Hatıra (The Souvenir)
Joanna Hogg
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 363 Görüntülenme

Hatıra (The Souvenir)

Genç bir sanatçı ve tam olarak ne olduğunu bile söylemeyen genç ve küstah bir adam ve bu ilişkinin uçurumu gittiğini gören bir anne. Türkçe dublajıyla izleyeceğiniz ve görüntüsünün de 4k film formatına aktarıldığı Hatıra isimli filmde Julie ve hayatına giren Anthony isimli bir adamın, Julie’yı sürüklediği korkunç uçurum anlatılmaktadır.Julie yükek bir sınıftan gele

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Genç bir sanatçı ve tam olarak ne olduğunu bile söylemeyen genç ve küstah bir adam ve bu ilişkinin uçurumu gittiğini gören bir anne. Türkçe dublajıyla izleyeceğiniz ve görüntüsünün de 4k film formatına aktarıldığı Hatıra isimli filmde Julie ve hayatına giren Anthony isimli bir adamın, Julie’yı sürüklediği korkunç uçurum anlatılmaktadır.


  Julie yükek bir sınıftan gelen bir aileye mensuptur ve kültür düzeyi de yüksektir. Yakında film yapımcısı olacak olan Julie’yı muhteşem bir hayat beklemektedir. Her zaman annesini yanında bulan ve sözlerini dinlemeye çalışan Julie hayatına huzur içinde devam etmektedir ancak bu güzel hayatı Anthony isimli bir adam yüzünden alt üst olacaktır.


  Anthony ile Julie kaderin bir oyununda bir araya gelirler ve birbirlerine âşık olurlar ancak bu ilişki başlarda ne kadar güzelse devamında da o denli yıpratıcı olmaya başlamıştır. Özellikle de Julie için çok yıpratıcı olan bu ilişkiyi annesi kesinlikle kabul etmemekte ve kızına hayatının hatasını yaptığını söylemektedir. Ancak Julie âşık olmuştur ve annesini dinlemek bu defa kolay olmayacaktır. Julie, Anthony denen bu adamın etrafında dönmekte neredeyse onun parmak uçlarında bir kukla misali sallanmaktadır. 


  Julie artık eskisi kadar neşeli değildir ve Anthony’nın yaptığı hatalar gün geçtikçe de artmaktadır. Annesi olanları görmekte ve kızına çığlıklar atmaktadır ancak Julie annesini duymamak için ısrar etmektedir. Fakat zaman ilerledikçe Julie ilişkilerinin ne denli normal olmadığını ve kendisinden sürekli bir şeyleri kopardığını fark etmeye başlayacaktır.


  The Souvenir orijinal ismindeki yedi film ödülüne sahip ve tam otuz beş film ödülüne de adaylığını koymuş olan bu romantizm ve dram dolu yapımda Joanna Hogg ismi yapımın yönetmen ve senarist koltuklarında bulunan isimdir. Filmdeki en güçlü oyuncu Tilda Swinton olmakla beraber, Swinton’a, Jack McMullan, Neil Young ve Tosin Cole gibi isimlerde başrol oyuncu kadrosunda eşlik etmektedirler. Julie ne zaman annesinin ona gerçekleri söylediğini kabul edecektir? Anthony neden Julie’ye zarar verdiğini bilerek bu ilişkiyi devam ettirmeye çalışmaktadır. 


   

  Diğer Adları:

  The Souvenir

  Yayın Tarihi:

  30 Ağustos 2019

  Senaryo:

  Joanna Hogg

  Ödüller:

  7 ödül & 37 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?