Hilda ve Dağ Kralı(Hilda and the Mountain King)
Hilda ve Dağ Kralı(Hilda and the Mountain King)
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
208 Görüntülenme

Hilda ve Dağ Kralı(Hilda and the Mountain King)

Hilda and the Mountain King adıyla sitemiz üzerinden 4K film izle modu ve Türkçe altyazı ile izleyebileceğiniz bu film, 2021 yapımı bir animasyon, komedi ve macera filmidir. Yönetmen koltuğunda Andy Cole’ün oturduğu Hilda and the Mountain King filmi, bir gün bir  trol bedeninde uyanan, bundan kurtulması ve Trolberg şehrini kurtarması i
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Hilda and the Mountain King adıyla sitemiz üzerinden 4K film izle modu ve Türkçe altyazı ile izleyebileceğiniz bu film, 2021 yapımı bir animasyon, komedi ve macera filmidir. Yönetmen koltuğunda Andy Cole’ün oturduğu Hilda and the Mountain King filmi, bir gün bir  trol bedeninde uyanan, bundan kurtulması ve Trolberg şehrini kurtarması için de zekasını kullanması gereken, filmin başrolü Hilda’nın hikayesini anlatır.


  Hâlihazırda bir Troll’den kaçmakta olan Hilda, bir gün uyandığında, bir troll bedenine hapsolduğunu fark eder. Bundan son derece korkan ve endişe duyan Hilda, aynı zamanda, kendisinden çok daha farklı bir troll dünyasında yer almaktadır. Bir gece içerisinde gerçekleşen bu kadar köklü değişimleri kaldırabilmeye ve olayları anlayabilmeye çalışan Hilda, tamamen yabancı olduğu bu yeni evrende tamamen yalnızdır.


  Öte yandan, Hilda, Troll olduğu için, ortadan kaybolur. Hilda’nın annesi, kızını merak eder ve gidebileceğini tahmin ettiği her yere bakmayı düşünür. Gerçek dünyada Hilda’nın yerini, ondan daha farklı olan troll bir çocuk almıştır. Bu çocuğun kendi kızına hiç benzemediğini fark eden anne, kızını daha önce aramaya başlamadığı için suçluluk duyar.


  Hilda’nın yer aldığı Troll dünyasında, kendisinden çok daha büyük ve bilge bir varlık vardır. Bu varlık, Hilda’nın nereden geldiğini ve ne yapmaya çalıştığını öğrenmek için Hilda’ya sorular sormaya başlar. Bir troll olduğunu ortamdaki kristallerin yansımasından öğrenen Hilda, bu Troll dünyasında kendisinden daha başka canlıların da olduğunu fark eder.


  Yalnız olmadığını anlayan ve korkuya kapılan Hilda, buradan kurtulup eski dünyasına dönebilmek için elinden geleni yapmaya karar verir. Kendisinden daha büyük ve bilge varlıktan, kendisini tekrar eski dünyasına göndermesini ister.  Fakat bu varlığın, Hilda’nın isteğini yerine getirme karşılığında, Hilda’dan istediği bazı şeyler vardır. 


  Bu büyük varlığın istekleri karşısında hayrete düşen Hilda, elinden geleni yapmaya ve eski dünyasına dönmesi için ne gerekiyorsa yapmaya karar verir. Tamamen yabancı olduğu bir evrende bulunan Hilda, eski dünyasına ve ailesine dönüp, Trolberg şehrini kurtarmak için gereken her şeyi yapabilecek midir?

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?