Hırs (Greed)
Hırs (Greed)
Michael Winterbottom
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 168 Görüntülenme

Hırs (Greed)

Sir Richard McCreadie dünya milyarderler listesinde yerini almıştır ve bir milyarder hayatını da hak etmiştir. Bunun nedeni ise McCreadie’nin milyarderlik macerasının başında cebinde beş kuruşunun bile olmamasıdır. En alt basamaktan başlayan ve sonunda da bir milyarder konumuna yükselen McCreadie artık dünyaca ünlü dev bir moda şirketinin sahibidir.Fakat McCreadie için son dönemler
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Sir Richard McCreadie dünya milyarderler listesinde yerini almıştır ve bir milyarder hayatını da hak etmiştir. Bunun nedeni ise McCreadie’nin milyarderlik macerasının başında cebinde beş kuruşunun bile olmamasıdır. En alt basamaktan başlayan ve sonunda da bir milyarder konumuna yükselen McCreadie artık dünyaca ünlü dev bir moda şirketinin sahibidir.


  Fakat McCreadie için son dönemlerde hayat zorlanmaya başlamıştır. Çünkü sahip olduğu dünya devi markası hakkında bazı yasal soruşturmalar başlatılmıştır ve bu da hem kendisine hem de işlerine zarar verici bir konum yaratmaktadır. Bu duruma canı sıkılan McCreadie bir şekilde bu durumun asılsız olduğunu ve herşeyin yolunda olduğunu kamuoyuna bir şekilde göstermenin yollarını aramaktadır. Tam da McCreadie’nin altmışıncı doğum gününe sayılı bir zaman kalmıştır. McCreadie’nin aklına bu yaklaşan doğum gününde bir taşla birkaç kuş vurmak hem herşeyin yolunda olduğunu göstermek hem de doğum gününü kutlamak ister. Bunun için de McCreadie böyle bir partinin en iyi şekilde sadece Mikonos adasında verilebileceğini düşünür.


  Sevgilisi ile Mikonos adasına giden ve oradaki en lüks oteli kiralayan McCreadie bu otelde basına açık bir şekilde doğum günü partisi vereceğini ilan eder. McCreadie gayet şık ve şaşalı bir doğum günü partisi planlamak ister. Bunun için de eski Yunan Tanrılarının hikâyelerinden yola çıkarak eski Yunanistan’ı partisine getirmeye karar verir. Ama bu kararı çok uç bir karardır ve eğer her şey dikkatlice yapılmazsa bu muhteşem ve dünya kamuoyunda hayran kalınan bir parti yerine bir maskaralık gösterisine dönüşebilir. Bunu fark etmeyen ve uyarılara da kulak asmayan McCreadie sonunda o denli saçmalar ki parti diye başlayan muhteşem ve şık şölen bir sirke döner. Bunu anlamayan ve halen milyonlarca doları havaya savuran ve her abartısının partisini berbat etmeye başladığını göremeyen McCreadie sonunda dünya basını önünde resmen rezil olur. Bunun nedeni ise Antik Yunan kültüründeki öğeleri ve kişilikleri yerli yersiz kullanması ve bazı alakasız süslemelerle partinin konusunu saptırmasıdır.

  Diğer Adları:

  Greed

  Yayın Tarihi:

  21 Şubat 2020

  Senaryo:

  Michael Winterbottom, Sean Gray

  Ödüller:

  1 ödül

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?