İkimiz (Deux)
İkimiz (Deux)
Filippo Meneghetti
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 1,118 Görüntülenme

İkimiz (Deux)

Madeleine ile Nina çok ama çok uzun zamandır aynı apartmanda oturan ve birbirlerine komşuluk yapan ve şu sıralarda da iyice yaşlanmaya başlayan iki kadındır. Dışarıdan bakıldığında aralarından su sızmayan iki dost görüntüsü verseler de aslında Madeleine ile Nina uzun yıllardır iki sevgilidirler. Madeleine ile Nina birbirlerine olan aşklarını ve bu uzun soluklu ilişkilerini herkesten gizlemeyi b
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Madeleine ile Nina çok ama çok uzun zamandır aynı apartmanda oturan ve birbirlerine komşuluk yapan ve şu sıralarda da iyice yaşlanmaya başlayan iki kadındır. Dışarıdan bakıldığında aralarından su sızmayan iki dost görüntüsü verseler de aslında Madeleine ile Nina uzun yıllardır iki sevgilidirler. Madeleine ile Nina birbirlerine olan aşklarını ve bu uzun soluklu ilişkilerini herkesten gizlemeyi başarmışlardır ve çevrelerinde bulunan herkes buna aile üyeleri de dâhil olmak üzere onları samimi birer dost olarak görmektedirler. 


  İkimiz isimli dublajlı ve 4k formatlı filmde, Madeleine ile Nina birbirlerine âşık olmalarına ve çok uzun yollardır bu ilişkiyi sürdürmelerine rağmen ilişkilerinin ne çevrelerince ne de aileleri tarafından iyi karşılanmayacağını bildikleri için bu ilişkileri saklamayı uzun yıllar önce kararlaştırmışlardır. Bu sır ise uzun yıllar boyunca saklı kalmıştır ancak son an da yaşanan bir olay yüzünden bir an de hem çevreleri hem de aileleri bu ilişkiden haberdar olurlar.


  Sırlarının aniden ortaya çıkması herkes için bir şok etkisi yaratmıştır çünkü yıllarca sıkı bir dostluk sandıkları ilişki aslında bir aşk ilişkisidir ve bu da herkesten bunca yıldır gizlenmiştir. Çevrelerindeki ve ailelerindeki bazı kişiler için bu durum çok önemli değildir ve onları oldukları gibi yeniden kabul etmişlerdir. Fakat bazı kişiler diğerleri ile aynı fikirde değildir ve onlarla acımasız ve yargılayıcı şekilde yüzleşmektelerdir. Madeleine ile Nina için bu korkunç ve ani durumun etkisi aynı olmasa da yıllardır korudukları ve çok hassas bir şekilde yürüttükleri ilişkileri de gün geçtikçe zarar görmeye başlamıştır. Madeleine ile Nina bu ilişkilerini sevdiklerine nasıl açıklayacaklardır? Bu ilişki bunca yıl darbe almadan özenle sürdürülmesine rağmen böyle bir şoku atlatacak güçte midir? Madeleine ile Nina için yolun sonunda bir umut ışığı var mıdır? Madeleine ile Nina bunca tepkiden sonra ne yapmaya karar vereceklerdir? Bu saklı ilişki nasıl ve kim tarafından ortaya çıkarılmıştır?

  Diğer Adları:

  Two of Us

  Yayın Tarihi:

  05 Şubat 2021

  Senaryo:

  Malysone Bovorasmy, Filippo Meneghetti, Florence Vignon

  Ödüller:

  14 ödül & 32 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?