İnsan İki Kere Yaşar (You Only Live Twice)
İnsan İki Kere Yaşar (You Only Live Twice)
Lewis Gilbert
1967
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.9 IMDB Puanı 247 Görüntülenme

İnsan İki Kere Yaşar (You Only Live Twice)

You Only Live Twice, 1967 yapımı aksiyon, macera ve gerilim filmidir. Türkçe dublajı iel hazır halde sizleri bekleyen filmde; Bir Amerikan uzay kapsülü ve içindekiler, başka bir uzay aracının metal çeneleri tarafından yutulur ve İngiltere ve SSCB ile bir toplantıda ABD, Rusları kaçırmayı gerçekleştirme suçuyla suçlar. Bu yalanlanır, fakat Amerikalılar, üç hafta içerisinde bir s
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  You Only Live Twice, 1967 yapımı aksiyon, macera ve gerilim filmidir. Türkçe dublajı iel hazır halde sizleri bekleyen filmde; Bir Amerikan uzay kapsülü ve içindekiler, başka bir uzay aracının metal çeneleri tarafından yutulur ve İngiltere ve SSCB ile bir toplantıda ABD, Rusları kaçırmayı gerçekleştirme suçuyla suçlar. Bu yalanlanır, fakat Amerikalılar, üç hafta içerisinde bir sonraki uzay görevlerinin başına aynı kaderin gelmesi durumunda savaş ilan edileceği konusunda uyarırlar. İngilizler, geminin Japonya yakınlarına indiğine ikna olmuş durumdadır ve Gizli Servis ajanı 007 James Bondun derhal araştırma yapması gerektiğine karar verirler. 


  Fakat Bond görünüşe göre Hong Kongda vurularak öldürülür ama denizde bir cenaze töreninin ardından tabutu yakındaki bir denizaltıya götürürler ve suikastın dikkatleri faaliyetlerinden uzaklaştırmayı amaçlayan bir oyun olduğu ortaya çıkar. Bond, Tokyoya gider, ilk olarak, onu Hendersonla tanıştırmış olan bir Japon ajan Aki ile tanışır; bu, kaçırılmanın arkasında ne Rusların ne de Japonların olmadığını iddia eden bir bağlantıdır. Daha fazla bilgi veremeden önce sırtından bıçaklanır. Bond, katilden kurtulur, şapkasını ve paltosunu giyer ve kaçış arabasına doğru sendeleyerek ilerler. Bir alarmı tetiklemeden önce bazı kağıtları çaldığı devasa Osato Şirketinin genel merkezine götürülür. Aki zamanında bir kurtarma sağlar ve onu Japon Gizli Servisi başkanı efsanevi Tiger Tanakaya teslim eder.


  Tanaka Bonda yardım etmeyi kabul eder ve adamlarına çalınan kağıtları incelemeleri talimatını verir. Bir geminin, Ning Ponun bir fotoğrafını görürler ve fotoğrafı çeken masum turistin bunu yaptığı için öldürüldüğünü belirtirler. Belgeler ayrıca Osato Şirketinin ismi açıklanmayan bir alıcıya roket yakıtı tedarik ettiğini ima ediyordur; meraklı bir şekilde, Bond mühendisleri işin başıyla bir toplantı yapar. Zengin bir sanayici kılığında Osato ve asistanı Helga Brandt ile tanışır. İkisi de Bondun maskaralığına kanmaz ve Osato onun ölümünü emreder, ancak silahlı adamlar ateş açıp onu güvenli bir yere götürdüğünde bir kez daha Aki ortaya çıkar.


  Ancak Bond, Ning Poyu barındıran tersaneyi araştırdığında, Osatonun adamları tarafından yakalanır ve Brandt tarafından sorguya çekilir. 007, endüstriyel casusluğa karıştığını iddia ediyor ve görünüşe göre onu cezbediyor, ancak cinsel yakınlıktan sonra onu düşmeden önce düşen bir uçağa kilitleyerek öldürmeye çalışıyor. Bond kısıtlamalarından kurtulur, uçağı indirir ve patlamadan dakikalar önce kaçar...

  Diğer Adları:

  You Only Live Twice

  Yayın Tarihi:

  13 Haziran 1967

  Senaryo:

  Harold Jack Bloom, Roald Dahl, Ian Fleming

  Ödüller:

  1 BAFTA Film Award2 wins & 3 nominations total.Nominated for 1 BAFTA Film Award2 ödül & 3 Adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?