İyi Bir Kadın (A Good Woman Is Hard to Find)
İyi Bir Kadın (A Good Woman Is Hard to Find)
Abner Pastoll
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 597 Görüntülenme

İyi Bir Kadın (A Good Woman Is Hard to Find)

Orijinal ismi A Good Woman Is Hard to Find olan 4k formattaki film Sarah isimli genç ve dul kalmış bir annenin, kocasının ölümü ardına aldığı büyük kararı ve bu kararın sonrasında başına gelen gerilim dolu olayları anlatan bir yapımdır.Sarah mutlu bir evliliğe sahiptir. Onu seven bir kocası ve akıllı çocukları olan Sarah için hayat bir cennettir ancak bu cennet koc
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Orijinal ismi A Good Woman Is Hard to Find olan 4k formattaki film Sarah isimli genç ve dul kalmış bir annenin, kocasının ölümü ardına aldığı büyük kararı ve bu kararın sonrasında başına gelen gerilim dolu olayları anlatan bir yapımdır.


  Sarah mutlu bir evliliğe sahiptir. Onu seven bir kocası ve akıllı çocukları olan Sarah için hayat bir cennettir ancak bu cennet kocasının öldürülmesi ile bir an da cehenneme döner. Sarah’nın eski mutluluğundan eser kalmamıştır ve kocasının ölümü ise gün geçtikçe eski ve çözülmemiş davalar arasındaki yerini almaktadır. Polise sürekli gitmesine rağmen hiçbir ilerleme olmadığını gören buna bir türlü anlam verememektedir. Yine de sakin olmaya çalışan ve çocuklarına öfkesini ve acısını belli etmemeye çalışan Sarah’ın sabrı giderek azalmaktadır.


  Başta hiçbir şey yapmayan ve sadece çocukları ile ilgilenip acısını bu şekilde bastırmaya çalışan Sarah sonunda artık dayanamayacağını anlar ve kocasının öldürülmesinin ardındaki gerçekleri kendisi çözmek için harekete geçer. Sarah kocasının hiçbir sebep yokken öldürüldüğüne inanmamaktadır ve Sarah mutlaka bu işin ardında başka bir iş olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden sıfırdan araştırmalarına başlayan Sarah polisten çok daha iyi bir şekilde çalışır ve aklının ucuna dahi gelmeyecek gerçekleri öğrenmeye başlar. 


  Kısa süre içinde Sarah araştırmasını derinleştirmeye başlamıştır ve katil ya da katilleri bulması da an meselesidir. Ama tam da bu sırada Sarah bazı insanların dikkatini çeker ve bu dikkatini çektiği kişilerde sadece Sarah değil aynı zamanda çocuklarını da hedef almışlardır. Sarah olayı araştırmaya devam ettikçe bu durumun çocukları için gerçek birer tehlike olduğunu anlamaya başlamıştır ve şimdi de artık bir karar vermek zorundadır. Sarah ya bu işin peşini bırakacak ve kocasının katillerinin serbestçe dolaşmasına izin verecek ya da bir şekilde çocuklarını korumaya alıp bu katillerin kimliklerini gün yüzüne çıkaracaktır. Acaba Sarah ve ailesi için en doğru karar hangisi olacaktır?

  Diğer Adları:

  A Good Woman Is Hard to Find

  Yayın Tarihi:

  08 Mayıs 2020

  Senaryo:

  Ronan Blaney

  Ödüller:

  8 ödül & 2 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?