İyi Şanslar Cezayir (Good Luck Algeria)
İyi Şanslar Cezayir (Good Luck Algeria)
Farid Bentoumi
2015
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.9 IMDB Puanı 147 Görüntülenme

İyi Şanslar Cezayir (Good Luck Algeria)

Stephane ile Sam el yapımı kayak sektöründe bulunan iki ortaktır ancak bu sektör gün geçtikçe dev ve seri üretim yapan şirketlerin yanında satış oranlarını giderek kaybetmektelerdir. Çünkü Stephane ile Sam sadece bir tane kayak yapmak için harcadıkları zamanda dev şirketler yüzlerce kayağı seri şekilde üretebilmektedirler. Bu yüzden de Stephane ile Sam yeniden el yapımı kayaklarını yerel halka
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Stephane ile Sam el yapımı kayak sektöründe bulunan iki ortaktır ancak bu sektör gün geçtikçe dev ve seri üretim yapan şirketlerin yanında satış oranlarını giderek kaybetmektelerdir. Çünkü Stephane ile Sam sadece bir tane kayak yapmak için harcadıkları zamanda dev şirketler yüzlerce kayağı seri şekilde üretebilmektedirler. Bu yüzden de Stephane ile Sam yeniden el yapımı kayaklarını yerel halka ve hatta daha geniş kitlelere duyurabilmek için bir reklam vermeyi isterler. Fakat böyle bir reklama ayıracak bütçeleri olmayan Stephane ile Sam şirketlerinin reklamını yapabilmek için daha iyi bir fikir bulmaya çalışırlar.


  Dublajı da hazır edilen İyi Şanslar Arjantin isimli filmde, Stephane ile Sam şirketlerine en iyi reklamın yaklaşan kış olimpiyatlarına kendi elleriyle hazırladıkları kayaklarla katılmak olduğuna karar verirler. Yarışa katılacak kişi Sam’dir ve eğer herhangi bir derece almayı başarsa bile şirketleri için devasa bir reklam elde etmiş olacaklardır. Olimpiyatları binlerce değil milyonlarca kişi izlemektedir ve onlara göre bundan daha iyi bir reklam da düşünülemez. Fikir mükemmel görünmektedir ancak ikili son an da bu fikirde iki pürüz olduğunu fark ederler. Bu pürüzlerden bir tanesi bu defa ki olimpiyatların baba memleketleri Cezayir’de yapılacak ve diğeri de Sam’in çok uzun zamandır kayak takımlarını sadece yapmak için kullanması ama onlarla kaymamasıdır. 


  Sam bayadır kayak yapmamıştır ve formda değildir aslında Sam çok uzun bir süredir hiçbir sporla uğraşmamıştır ve atletik gününü kaybetmiştir. Bunun dışında da Sam epey yaşlanmıştır ve artık gençlik yıllarındaki kadar da dayanıklı değildir. Olimpiyatlarda ise hemen hemen her sporcu çok genç, dinamik, atletik ve dayanıklıdır ve Sam için bir artı oluşturmamaktadır. Hal böyle olunca da Stephane ile Sam’in komik ve yer yerde duygu dolu maceraları başlamış olur. Sam bir yandan eski formuna kavuşmak için uğraşırken, Stephane’da işleri yoluna koymak için mücadele etmektedir. 


   

  Diğer Adları:

  Good Luck Algeria

  Yayın Tarihi:

  30 Mart 2016

  Senaryo:

  Farid Bentoumi, Noé Debré, Gaëlle Macé

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?