Jason Bourne (Jason Bourne)
Jason Bourne (Jason Bourne)
Paul Greengrass
2016
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 59 Görüntülenme

Jason Bourne (Jason Bourne)

Geçmişi Olmayan Adamın yayınlanmasından on dört yıl sonra, Bourne filmleri Robert Ludlumun kaynak romanlarından o kadar büyük ölçüde saptı ki, James Bond gibi film karakteri de onun yazılı ilhamından ayrı olarak var oldu. 00ların üç filmi (Geçmişi Olmayan Adam, Medusa Darbesi, Son Ültimatom) boyunca Matt Damon, Jason Bourne oldu. 2007de, gitme zamanının geldiğine karar verdiğinde,

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Geçmişi Olmayan Adamın yayınlanmasından on dört yıl sonra, Bourne filmleri Robert Ludlumun kaynak romanlarından o kadar büyük ölçüde saptı ki, James Bond gibi film karakteri de onun yazılı ilhamından ayrı olarak var oldu. 00ların üç filmi (Geçmişi Olmayan Adam, Medusa Darbesi, Son Ültimatom) boyunca Matt Damon, Jason Bourne oldu. 


  2007de, gitme zamanının geldiğine karar verdiğinde, yapımcılar Sean Connery boyutunda bir ikilemle baş başa kaldılar ve Conneryde olduğu gibi, nihai çözüm orijinal oyuncuyu geri çekmek oldu. Damonın franchiseın beşinci filmi olan başrole dönüşü, Universal Pictures için bir darbeyi temsil ediyor. Jeremy Renner, Bourneun Mirası filminde halkın ilgisini çekemedikten sonra, dizinin geleceği Damon ve yardımcı yazar/yönetmen Paul Greengrass üzerinde anlaşmaya varana kadar belirsiz görünüyordu. Kurucu üçlemenin yetersiz kalan unsurlarına rağmen, Jason Bourne serinin sunduğu en iyi şeyi temsil ediyor. 


  Hikaye, Damonın son filmi Son Ültimatomdan bu yana on yıllık bir süreci ele alıyor. Bourne hala şebekeden uzakta yaşıyor, Yunanistanda para veya yapacak bir şey için yer altı çıplak yumruk dövüşlerine katılıyor. Eski ortağı Nicky Parsons (Julia Stiles), kendisinin ve Bourneun bir parçası olduğu gizli operasyon görevleriyle ilgili belgeleri almak için CIAye girdiğinde, Bourneun geçmişi hakkında onu onunla buluşmaya yönlendiren bir şey keşfeder. Langleyde, genç teknoloji lideri Heather Lee (Alicia Vikander) ve patronu Direktör Dewey (Tommy Lee Jones) Nickynin peşindedir ve Bourneun komploya dahil olduğunu ve onları kovmak için The Asseti (Vincent Cassel) görevlendirdiğini varsayarlar ama Bourne ile kendi geçmişi vardır.

  Diğer Adları:

  Jason Bourne

  Yayın Tarihi:

  29 Temmuz 2016

  Senaryo:

  Paul Greengrass, Christopher Rouse, Robert Ludlum

  Ödüller:

  3 ödül & 20 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?