Jordan Peterson’ın Yükselişi (The Rise of Jordan Peterson)
Jordan Peterson’ın Yükselişi (The Rise of Jordan Peterson)
Patricia Marcoccia
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı 165 Görüntülenme

Jordan Peterson’ın Yükselişi (The Rise of Jordan Peterson)

Sadece iki yıl içerisinde üç milyondan fazla satan ve bu yüzden de en çok satan kitaplar kategorisindeki yerini alan yazar ve Toronto Üniversitesi psikoloji profesörü Jordan Peterson kısa bir süre içinde milyonları kendisine çekmeyi başarmıştır. Siyasi görüşleri, insan hakları ve bu hakların kimler için var olduğuna ve toplumda yeni yeni yer edinmeye çalışan trans kimliğindeki insanlara olan ba
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Sadece iki yıl içerisinde üç milyondan fazla satan ve bu yüzden de en çok satan kitaplar kategorisindeki yerini alan yazar ve Toronto Üniversitesi psikoloji profesörü Jordan Peterson kısa bir süre içinde milyonları kendisine çekmeyi başarmıştır. Siyasi görüşleri, insan hakları ve bu hakların kimler için var olduğuna ve toplumda yeni yeni yer edinmeye çalışan trans kimliğindeki insanlara olan bakış açısı ve tutumu ile ses getiren Jordan Peterson bu görüşlerini viral olarak hem de bir dizi şeklinde video da yayınlayarak karşısına hem onunla hem fikir hem de ona karşı milyonlarca kişiyi almıştır. 


  The Rise of Jordan Peterson 4k formatında sizlere sunduğumuz dublajlı biyografik belgeselde Jordan Peterson’ın böyle bir video dizisi hazırlama fikrinin nereden geldiğini, bu denli keskin konuşmaları nasıl hazırladığını ve onu sevenler ile sevmeyenler arasındaki görüş ayrılığını tarafsız bir dille izleyeceğiz. Burada önemli olan ve belki de en can alıcı sorulardan biri ise bir psikoloji profesörünün ansızın böyle bir işe girişmesinin ardında yatan gerçeklerdir. İşte bu belgeselde psikoloji profesörü Jordan Peterson sadece görüşlerini değil ayrıca böyle bir video dizisi hazırlama fikrinin asıl sebeplerini de anlatacaktır. 


  Jordan B. Peterson’ın kendisinin en başta yer aldığı belgeselde Ethan Klein arşiv görüntüleri ile belgeselde yer alırken yine canlı olarak Gregg Hurwitz ismi de bizzat yer alacaktır. Belgeselin yönetmenliğini üstlenen Patricia Marcoccia aynı zaman da Paul Kemp ile senaryo üzerinde çalışan isim olmuştur. The Rise of Jordan Peterson isimli bu belgesel özellikle de son 10 yıla damga vuran insan kimliği ve farklı kimliklerin toplumsal karşılanma stillerine bir örnek teşkil etmektedir. Herkes aynı görüşte olmasa da kimse video dizisi hazırlayıp görüşlerini bu denli ateşli bir savunmazken eğitimli bir birey olan Jordan Peterson neden kendini anlatmak için bu yolu seçmiştir?

  Diğer Adları:

  The Rise of Jordan Peterson

  Yayın Tarihi:

  18 Ekim 2019

  Senaryo:

  Paul Kemp, Patricia Marcoccia

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?