Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar (The Women and the Murderer)
Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar (The Women and the Murderer)
Mona Achache, Patricia Tourancheau
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 35 Görüntülenme

Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar (The Women and the Murderer)

Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar, insan avını ve bir seri katil Guy Georgesun yargılanmasını araştırıyor. Guy, 1990ların başında, 1998de tutuklanıncaya kadar Pariste yedi kadına saldırmak ve onları öldürmekle suçlandı.Mona Achache ve Patricia Tourancheaunun yönettiği Fransız belgeseli, iki kadının, müfettiş Martine Monteil ve kurbanın annesi Anne Gautierin uğraşla

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar, insan avını ve bir seri katil Guy Georgesun yargılanmasını araştırıyor. Guy, 1990ların başında, 1998de tutuklanıncaya kadar Pariste yedi kadına saldırmak ve onları öldürmekle suçlandı.


  Mona Achache ve Patricia Tourancheaunun yönettiği Fransız belgeseli, iki kadının, müfettiş Martine Monteil ve kurbanın annesi Anne Gautierin uğraşlarını takip ediyor. Bu iki kadının cesur çabaları Guy Georgesun tutuklanıp yargılanmasına yol açtı.


  Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar, geçmiş olayları anlatan ve 8 Temmuz 1995 trajedisini anlatan Anne Gautier ile açılıyor. Söz konusu tarihte Anne, 27 yaşındaki psikoloji öğrencisi kızı Helenein bıçaklandığını öğrendi. Doğu Paristeki Bastille semtindeki dairesinde ölüme terk edildi.


  Trajediden sonra, Martine Monteil Ciddi Suç Birimine atandı ve sonunda birimde ilk kadın oldu. 2 Şubat 1996da karargâha geldi ve derhal Doğu Pariste benzer bir görüntü izleyen birçok genç kadının öldürüldüğü hakkında bilgilendirildi. Martine, yatak odasında benzer şekilde bıçaklanmış 32 yaşındaki iç mimar Agnes Nijkampın karıştığı başka bir cinayet davası buldu. Martine olay yerinden DNA örnekleri alırken, bu arada saldırganından kaçmayı başaran başka bir kurban hakkında bilgi edindi. 


  23 yaşındaki Ergoterapist Elisabeth, 16 Haziran 1995te saldırıya uğradı, ancak kendini çözmeyi ve kaçmayı başardı. Martine, üç suç mahallinde de aynı erkek DNAsını bulduktan sonra üç vakayı birbirine bağladı. Ancak, Fransada bir DNA veri tabanının olmaması nedeniyle, Martine katili teşhis edemedi. Bu, olayı daha karmaşık hale getirdi.


  Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar, Mona Achache ve Patricia Tourancheau tarafından yönetilen 2021 Netflix suç belgeselidir. Fransız seri katil Guy Georgesun insan avını ve yargılanmasını araştırıyor. 

  Diğer Adları:

  The Women and the Murderer

  Yayın Tarihi:

  09 Sep 2021

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?