Kayıp Kral (King of the Belgians)
Kayıp Kral (King of the Belgians)
Jessica Woodworth, Peter Brosens
2016
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 336 Görüntülenme

Kayıp Kral (King of the Belgians)

Kral III. Nicholas isminde bir kralın, İstanbul şehrini ziyareti sırasında aldığı bir haber ile apar topar ülkesine dönmek zorunda kalması ancak ülkesine doğal bir tabiat olayı yüzünden direk uçakla dönememesi ve bu uzun yolculuğu sanki normal bir insanmış gibi halkın arasına karşıp yapması anlatılmaktadır. Kayıp Kral ismindeki ve dublajı ile birlikte 4k formatında
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Kral III. Nicholas isminde bir kralın, İstanbul şehrini ziyareti sırasında aldığı bir haber ile apar topar ülkesine dönmek zorunda kalması ancak ülkesine doğal bir tabiat olayı yüzünden direk uçakla dönememesi ve bu uzun yolculuğu sanki normal bir insanmış gibi halkın arasına karşıp yapması anlatılmaktadır. 


  Kayıp Kral ismindeki ve dublajı ile birlikte 4k formatında sunacağımız filmde,  Belçika kralı, Kral III. Nicholas resmi bir ziyaret amacı ile gelmiş bulunduğu İstanbul şehrinden, aldığı korkunç bir haber üzerine hemen geri zorunda kalır. Aldığı bu haber ise Kralın yokluğunu fırsat bilen bölücülerin isyan başlattığıdır. Kral III. Nicholas eğer bir an önce ülkesine geri dönmezse ülkesinin karışacağını anlar ve hemen yola koyulur. Tam da uçağa binip ülkesine döneceği sırada bir güneş fırtınası yaşanır ve tüm teknolojik aletler ve bunlara uçak ve telefon da dahil çalışmaz hale gelir. 


  Fakat Kral III. Nicholas’ın imdadına İngiliz bir film yapımcısı ve Bulgar bir halk şarkıcıları topluluğu yetişir. Bu kişiler hemen gizli bir şekilde Kral III. Nicholas ve heyetini sınırdan geçirmeyi başarırlar. Sınırı aşan Kral III. Nicholas bir an da gerçek dünyanın da farkına varmış olur. Daha önce sarayı ve belirlenen yerler dışında halkın arasına gerçekten karışmamış ve gerçek yaşamla hiçbir alakası olmayan Kral, bu zamana kadar neleri kaçırdığını düşünmeye başlar. Bu andan itibaren normal sıradan bir insan gibi görünmek isteyen Kral, evine yani sarayına gidene kadar heyetine hiçbir şeyi kimseye belli etmemelerini söyler. Ve yolculuğuna sarayına gidene kadar sıradan bir vatandaş gibi devam eder. Yollar ilerledikçe Kral, birbirinden farklı insanlar ve kendisine acayip gelen kültürler görür ve akla hayale gelmeyen maceralar yaşamaya başlar. Acaba Kral Nicholas kendi sarayına gittiğinde yaşadığı bu önemli dersler ona bir şekilde yardımcı olacak ve ülkesindeki isyanları bastırmasında ona yol gösterecek midir? 

  Diğer Adları:

  King of the Belgians

  Yayın Tarihi:

  30 Kasım 2016

  Senaryo:

  Peter Brosens, Jessica Woodworth

  Ödüller:

  11 ödül & 33 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?