Kazanç(Laabam)
Kazanç(Laabam)
Aalayamani, S.P. Jhananathan
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
3.3 IMDB Puanı 213 Görüntülenme

Kazanç(Laabam)

Vanagamudi isimli gözünü para hırsı büyümüş olan bir sanayicinin çağın teknolojisini kurarak inşa etmek istediği dev üretim tesisi yüzünden işsiz kalmanın eşiğine gelen köylüleri ve liderleri olarak seçtikleri Pakkiri isimli bir adamın bu dev sanayiciye karşı açtıkları savaşı anlatan yapımda senarist ve yönetmen köşelerindeki isim S. P. Jhananathan’dır. Laabam adındaki bu 4k fo
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Vanagamudi isimli gözünü para hırsı büyümüş olan bir sanayicinin çağın teknolojisini kurarak inşa etmek istediği dev üretim tesisi yüzünden işsiz kalmanın eşiğine gelen köylüleri ve liderleri olarak seçtikleri Pakkiri isimli bir adamın bu dev sanayiciye karşı açtıkları savaşı anlatan yapımda senarist ve yönetmen köşelerindeki isim S. P. Jhananathan’dır. Laabam adındaki bu 4k formatlı filmde Jagapathi Babu, Vijay Sethupathi ve Shruti Haasan isimleri de filmin başrol oyuncu kadrosundaki simalardır.


  Vanagamudi adındaki dev bir sanayici gözüne küçük bir çiftçi köyünü kestirmiştir. Vanagamudi bu küçük çiftçi köyünde uzun zamandır hazırlandığı ve yıllardır adım adım uğraşıp sonunda inşaat aşamasına getirdiği üretim tesisi projesini kurmak ve bu tesis sayesinde de milyonlarına milyon katmak istemektedir. Fakat Vanagamudi bu proje yüzünden köydeki tüm çiftçilerin işsiz kalmasını ve hatta köylerinden göç etmek zorunda kalacaklarını umursamamaktadır.


  Bu sırada da Pakkiri adındaki bir adam yıllar öncesinde terk etmek zorunda kaldığı köyüne henüz dönmüş ve halkın isyanın eşiğinde olduğunu gördüğünde çok şaşırmıştır. Olayları detaylıca öğrenen Pakkiri bu zengin iş adamının tesisini kurduğu takdirde tüm bir köyün dev bir işletmeye döneceğini de anlar. Bu durum ise tüm köylüler için hayatları boyunca alıştıkları yaşam tarzını bırakmaları ve evlerini terk etmeleri demektir. 


  Pakkiri arkasına tüm köylülerin desteğini de alarak bu iş adamı ile görüşmeye gittiğinde Vanagamudi’nin kararında ciddi olduğunu ve asla geri adım atmayacağını da anlar. Vanagamudi kararlı olduğunu belirtmek için ileri gidip köye onlarca paralı asker getirdiğinde ise her şey bir an da tehlikeli bir şekilde değişecektir. Vanagamudi neden böyle bir tesis için bu küçük çiftçi köyünde ısrar etmektedir? Vanagamudi’nin paralı asker getirmesi gerçekten gerekli miydi? Köylülerin aniden ayaklanması bu büyük iş adamı için ne demekti? Vanagamudi ile Pakkiri arasındaki savaşın sonrasında köylüleri nasıl bir kader beklemekteydi?

  Diğer Adları:

  Laabam

  Yayın Tarihi:

  09 Sep 2021

  Senaryo:

  Aalayamani, S.P. Jhananathan

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?