Korsika Grandükünün Bilinmeyen Hayatı (The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica)
Korsika Grandükünün Bilinmeyen Hayatı (The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica)
Daniel Graham
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
4.7 IMDB Puanı 192 Görüntülenme

Korsika Grandükünün Bilinmeyen Hayatı (The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica)

Aziz Francis’in yaşadığı zamana ışık tutmak için hayatını sahneye taşıyanlar ile yetenekli bir mimarın, kendisine Korsika’nın Grandükü diyen bir milyarder için hazırladığı bir türbenin ve ayrıca içlerinde bulundukları Malta Adasında sinsi sinsi yayılan bir salgının iç içe ilginç bir şekilde işlendiği The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica filminde Daniel Graham hem yazar
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Aziz Francis’in yaşadığı zamana ışık tutmak için hayatını sahneye taşıyanlar ile yetenekli bir mimarın, kendisine Korsika’nın Grandükü diyen bir milyarder için hazırladığı bir türbenin ve ayrıca içlerinde bulundukları Malta Adasında sinsi sinsi yayılan bir salgının iç içe ilginç bir şekilde işlendiği The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica filminde Daniel Graham hem yazar hem de yönetmen koltuğunda yer almaktadır. Başrollerde ise Timothy Spall, Peter Stormare, Matt Hookings beraber yer almaktadır. 5.7 IMDB puanına sahip olan, 17 Eylül 2021 tarihinde ilk kez Birleşik Krallık’ta gösterime giren, komedi ve dram kategorilerinde yer alan bu filmi sitemizde 4k film formatıyla ve Türkçe altyazılı olarak Korsika Grandükü’nün Bilinmeyen Hayatı ismi ile de izleyebilirsiniz.


   Ölümcül bir salgın yavaş yavaş Maltayı kasıp kavururken, 1221de genç bir adam Assisili Aziz Francis (Matt Hookings ) olma yolunda ilerlemektedir. Bu ortamdan bin yıl sonra yani günümüzde ise parlak bir mimar olan Alfred Rott (Timothy Spall) , kendisine Korsikanın Grandükü (Peter Stormare ) adını veren, tuhaf ve ölmekte olan bir milyarder için bir türbe inşa etmeye başlar. Olağanüstü hal kaos yaratır, ancak her zaman profesyonel olan Alfred Rott, işi bitirmek için kalır. Sivri dili ile nam salmış yaşlı ancak işinin ehli ve vizyon sahibi olan kahramanımız, kendisine Korsika’nın Grandükü diyen bu milyarder için harika ve eşsiz bir şaheser hazırlamakta kararlıdır. Aziz Francis’in hayatının bir uyarlamasının sinema sahnelerine taşıyan yetenekli bir oyuncu için ise işler pek yolunda gitmemektedir. Malta’da yayılan bu salgın, sinsi sinsi insanlara yayılıyor ve hayatlarını zora sokuyordur. 


   Bu süreçte sivrisinekler ile taşınan ve kendisine de bulaşan tedavisinin ise şu an için mümkün olmadığı bu salgınla nasıl baş edilecektir? Yetenekli ancak sivri dilli mimarımız Alfred, Korsika Grandükü’nün kendisine verdiği görevi başarı ile yerine getirebilecek miydi? Korsika Grandükü, kahramanımız Alfred Rott’u nereden bulmuştu, nasıl tanışmışlardı?


   

  Diğer Adları:

  The Grand Duke of Corsica

  Yayın Tarihi:

  03 Kasım 2021

  Senaryo:

  Daniel Graham

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?