Kurbağa Pepe (Feels Good Man)
Kurbağa Pepe (Feels Good Man)
Arthur Jones
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 226 Görüntülenme

Kurbağa Pepe (Feels Good Man)

İnsan bedenine ancak kurbağa yüzüne sahip olan ve aynı insanoğlu gibi yaşam sürdüren ve insanın psikolojik evrelerinden geçen Pepe the Frog çizgi karakterinin yeniden gün yüzüne orjinali gibi çıkmasını sağlaması amaçlanan 4k formatlı Feels Good Man belgeselinde, karakterin yaratıcısı olan Matt Furie’nin savaşına tanıklık edeceksiniz. 2000 yılından bu yana milyonlar
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  İnsan bedenine ancak kurbağa yüzüne sahip olan ve aynı insanoğlu gibi yaşam sürdüren ve insanın psikolojik evrelerinden geçen Pepe the Frog çizgi karakterinin yeniden gün yüzüne orjinali gibi çıkmasını sağlaması amaçlanan 4k formatlı Feels Good Man belgeselinde, karakterin yaratıcısı olan Matt Furie’nin savaşına tanıklık edeceksiniz. 


  2000 yılından bu yana milyonlarca kişilik hayran kitlesine sahip olan ve sırf bu özelliğinden dolayı farklı amaçlar için de farklı çevrelerin kullanmaktan kaçınmadığı Pepe the Frog çizgi karakteri bu belgeselde en baştan yaratılmasından ve sonraki aşamalarına ve içine düşürüldüğü durumlara kadar detayları ile ele alınacaktır.


  Matt Furie’nin kendi kaleminden yaratılan Pepe the Frog’ın neden milyonlarca insana ulaştığını ve onların favorisi olduğunu açıklayan Matt Furie başta yarattığı karakter için çok mutludur. Ancak zaman geçtikçe Matt Furie yaratmış olduğu karakterin başka yerlerde eğlencenin dışında başka amaçlar için de kullanılmaya başlandığını fark ettiğinde bu duruma isyan eder. Çünkü Matt Furie bu sevimli ve hatta sinirli karakteri yarı insan olarak yaratmıştır ve farklı bir canlı olarak karakter bir insan hayatı yaşamak için yaratılmıştır. Ama zamanla başka alanlarda karakterin benzerleri kullanılmaya başlanır ve siyasi ya da daha farklı mesajların da milyonların duyması sağlanır. Bu duruma ise Matt Furie bu belgeselde cevap verecek ve yarattığı karakterini yeniden öz kimliğini verecektir. 


  Kurbağa Pepe ismiyle de tanıyabileceğiniz karakterin sorunlarını dahi ele alan bu belgeselde yönetmen koltuğunda Arthur Jones bulunmaktadır. Arthur Jones yönetmenliğin yanı sıra Giorgio Angelini ile belgeselin senaryosunu da hazırlamıştır. Matt Furie’nin başta olmak üzere belgeselde yer alan diğer isimler ise Chris Sullivan ve Aiyana Udesen’dir. Matt Furie bu belgeselde Pepe the Frog’ın hayranlarına ne tür mesajlar verecektir? Pepe the Frog yeniden gerçek kimliğine dönmeyi başarabilecek midir?

  Diğer Adları:

  Feels Good Man

  Yayın Tarihi:

  28 Ağustos 2020

  Senaryo:

  Giorgio Angelini, Matt Furie, Arthur Jones

  Ödüller:

  7 ödül & 8 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?