Mahallede Güzel Bir Gün (A Beautiful Day in the Neighborhood)
Mahallede Güzel Bir Gün (A Beautiful Day in the Neighborhood)
Marielle Heller
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı 162 Görüntülenme

Mahallede Güzel Bir Gün (A Beautiful Day in the Neighborhood)

Lloyd Vogel eski, tanınan ve şüpheci kişiliği ile bilinen bir dergi yazarıdır. Vogel işi gereği ünlü birçok isimle röportaj yapmakta, onları yakından tanımakta ancak onlar hakkında sürekli olarak farklı düşünmektedir. Vogel ne görürse görsün ve ne işitirse işitsin bu ünlü simaların hep yapmacık olduklarını ve gerçek benliklerini yansıtmadıklarını düşünmektedir. Bu yüzden de Vogel zaman zaman el
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Lloyd Vogel eski, tanınan ve şüpheci kişiliği ile bilinen bir dergi yazarıdır. Vogel işi gereği ünlü birçok isimle röportaj yapmakta, onları yakından tanımakta ancak onlar hakkında sürekli olarak farklı düşünmektedir. Vogel ne görürse görsün ve ne işitirse işitsin bu ünlü simaların hep yapmacık olduklarını ve gerçek benliklerini yansıtmadıklarını düşünmektedir. Bu yüzden de Vogel zaman zaman elinde olmadan da olsa kaba davranışlar sergilemektedir. 


  Vogel’a yeni bir görev verildiğinde buna deli olan Vogel çok istese de işini bırakamaz ve verilen görevini yerine getirmek zorunda kalır. Çileden çıktığı görev ise Fred Rogers hakkındadır. Fred ile tam bir röportaj yapması gereken Vogel onun hakkında uzunca da bir yazı yazmak zorundadır. Vogel küstahlık maskesini takar ve Fred ile röportaj yapmaya gider. Ancak kısa bir sohbetin ardına Fred’in konuşmaları karşısında Vogel ilk defa samimi kelimeler yakalamıştır ve bu da küstah tavrını bir kenara bırakmasına neden olmuştur. Vogel sohbeti uzattıkça ve Fred’e sorularıyla pusular kurdukça Fred tüm bu tuzakları dürüstlüğü ile aşmayı başardıkça Vogel ve Fred arasındaki dostlukta gelişmeye başlamıştır. 


  Vogel için Fred ile yaptığı bu uzun sohbetlerde, şu ana dek ne kadar yanlış düşündüğünü ve yüzeyselliği aşıp insanların kalplerine daha yakından bakması gerektiğini öğrenmiştir. Vogel, Fred sayesinde şu ana kadar aklında karaladığı kişilere yaptığı haksızlıkları düşünmeye ve belki de sonunda hatalı olduğunu kabul etmeye bile başlamıştır.


  Tom Junod ile Fred Rogers’ın ortak paylaştıkları anılara dayanan dublajlı ve 4k formatlı Mahallede Güzel Bir Gün filmi tamamen gerçek bir hikâyeden ekranlara mizahi bir dille yansıtılan bir yapımdır. Oscar’a adaylığını koyan ve altı film ödülü alan ve 62 film ödülüne de adaylığını koyan filmde Marielle Heller yönetmen koltuğundaki isimdir. Noah Harpster ile Micah Fitzerman ise yapımın senarist ekibinde yer alan isimlerdir. Tom Hanks gibi çok değerli bir ismin başrollerde olduğu yapımda Matthew Rhys ve Chris Cooper gibi deneyimli ve ünlü isimlerde Hanks’e başrol oyuncu kadrosunda eşlik eden simalardır.


   

  Diğer Adları:

  A Beautiful Day in the Neighborhood

  Yayın Tarihi:

  22 Kasım 2019

  Senaryo:

  Micah Fitzerman-Blue, Noah Harpster, Tom Junod

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 7 dül & 64 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?