Malcolm ve Marie (Malcolm & Marie)
Malcolm ve Marie (Malcolm & Marie)
Sam Levinson
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.7 IMDB Puanı 201 Görüntülenme

Malcolm ve Marie (Malcolm & Marie)

Romantik dram türündeki Malcolm & Marie ülkemizde 2021’de Netflix üzerinden gösterime girmiştir. Filmin yönetmenlik ve senaryo yazarlığı görevlerini Sam Levinson üstlenmiştir. Zendaya ve John David Washington filmin iki ana karakterini canlandırmaktadır. Filmin iki hafta içerisinde karantina sırasında yazılıp çekilmesi ise dikkat çekici özelliklerinden sadece bir tanesidir. Ayr
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Romantik dram türündeki Malcolm & Marie ülkemizde 2021’de Netflix üzerinden gösterime girmiştir. Filmin yönetmenlik ve senaryo yazarlığı görevlerini Sam Levinson üstlenmiştir. Zendaya ve John David Washington filmin iki ana karakterini canlandırmaktadır. Filmin iki hafta içerisinde karantina sırasında yazılıp çekilmesi ise dikkat çekici özelliklerinden sadece bir tanesidir. Ayrıca film Amerika Birleşik Devletlerindeki COVID-19 salgını sırasında yazılan, yönetilen ve tamamlanan ilk filmlerden biridir.


  Filmde bir film yapımcısı, yaptığı film için düzenlenen bir kutlama galasının ardından kız arkadaşıyla eve döner ve eleştirel ve finansal anlamdaki başarısını beklemeye başlar. İlişkileriyle ilgili sorunlar su yüzüne ç��kmaya başladığında, aşklarının gücünü sınarken, güzel ve heyecanlı geçmesi gereken akşamları değişmeye başlar.


  Malcolm, yeni filminin prömiyerini coşkulu bir izleyici kitlesine yeni yapmış genç, atılgan bir film yapımcısıdır. Prömiyerden sonra kız arkadaşı Marie ile eve döner. Bitkin ve aç olan çift, bir kâse peynirli makarna yapmaya ve tartışmayla başlar. Gece boyunca, Malcolm ve Marie birbirleri hakkında daha çok şey öğrendikçe ve birbirleri, güvensizlikleri ve ilişkilerinin geleceği hakkındaki düşünceleri hakkında daha fazla şey ortaya çıkar. Çift iğneleyici sözlü tartışmalar arasında büyüleyici bir kimya elde eder.


  Çift bütün gece yemek yemedikleri için, Marie yatmadan önce yemeleri için makarna yaptığı sırada bir şeylere sinirlendiği ortadadır ancak Malcolm’a bunun ne olduğunu anlaması için hiç yardımcı olmamaktadır. Prömiyer konuşması sırasında ona hiç teşekkür etmemesine rağmen milyonlarca insana teşekkür etmesi Malcolm’un aklına gelen ilk şeydir ve bunun yanı sıra olaylar doruğa ulaşmaya başladığında giderek daha fazla sinirlenmektedir. Marie’nin bunu sabah tartışmayı önermesine rağmen onu dinlemez ve hoşuna gitmeyen bir şey varsa hemen konuşmaları konusunda ısrar eder.


  Filmin ilk incelemelerini heyecanla bekleyen Malcolm, eleştirmenlerin filmi sevip sevmediği konusunda düşünmekten kendini alamamaktadır. Marie onu dinlemektedir ama ne dediğini aslında umursamamaktadır çünkü galada yaşanmasından memnun olmadığı bir şey yaşanmıştır. Zihinleri iki ayrı yerdeyken, sonunda yüzleşirler ve sonuç onlar ilişkilerini bir kez ve sonsuza dek mahvetmeye iter. Marie eski bir madde bağımlısıdır ve Malcolmun filmi onun deneyimine dayanmaktadır, film bağımlılıktan kurtulmayı konu almaktadır.

  Diğer Adları:

  Malcolm & Marie

  Yayın Tarihi:

  05 Şubat 2021

  Senaryo:

  Sam Levinson

  Ödüller:

  2 ödül & 6 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?