Mumya 2 Geri dönüyor(The Mummy Returns)
Mumya 2 Geri dönüyor(The Mummy Returns)
Stephen Sommers
2001
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 293 Görüntülenme

Mumya 2 Geri dönüyor(The Mummy Returns)

Seri boyunca Antik Mısırın bize yakın bir geçmişte bırakmış olduğu kalıntılar yüzünden dünyanın başını beladan kurtaran O’Connell ailesi bu filmde de mezarlardan ve içlerinden çıkan mumyalardan uzak kalmıyorlar. Seri boyunca IMDb puanının düşüşe geçtiğini ve bu düşüşün durmadığını bu filmde de görmekteyiz. IMDb’den 5.2’lik  bir derecelendirme alan ve serisinin son filmi olan Mumya: Ejder İmpara
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Seri boyunca Antik Mısırın bize yakın bir geçmişte bırakmış olduğu kalıntılar yüzünden dünyanın başını beladan kurtaran O’Connell ailesi bu filmde de mezarlardan ve içlerinden çıkan mumyalardan uzak kalmıyorlar. Seri boyunca IMDb puanının düşüşe geçtiğini ve bu düşüşün durmadığını bu filmde de görmekteyiz. IMDb’den 5.2’lik  bir derecelendirme alan ve serisinin son filmi olan Mumya: Ejder İmparatorunun Mezarı adlı yapım bu sefer önceki filmlerden farklı olarak bir başkası tarafından yönetiliyor.


  Yönetmenlik koltuğundan ayrılan Stephen Sommers yerini Rob Cohen’e bırakıyor. Yazarlık koltuklarında ise gene farklı isimler olan; İkisi de aynı zamanda bir yönetmen ve prodüktör olan Alfred Gough ve Miles Millar isimleri oturmakta.


  Filmin başrol karakteri olan Rick O’Connell bu filmde de seriyle kendisini çok bağdaştırdığımız ünlü aktör Brendan Fraser tarafından oynanmakta. Rick O’Connell’ın eşi olarak bildiğimiz Evelyn O’Connell ise farklı bir aktrist olan Maria Bello tarafından canlandırılıyor. İki adet Altın Küre ödülü kazanmış olan Maria Bello’yu seride görmek, sevenleri tarafından hoş karşılandı. Filme yeni eklenen bir karakter olan İmparator karakterinin yerinde ise “Ejder’in Öpücüğü” filminden duymaya sürekli alışkın olduğumuz ünlü oyuncu Jet Li bulunmakta. O’Connell ailesinden Alex’i ise Luke Ford oynarken, Jonathan Carnahan karakterini oynayan aktör değişmeyerek John Hannah oluyor. Ve seriye yeni gelen karakterlerden Zi Yuan’ı ise Michelle Yeoh canlandırmakta.


  Önceki yapımlardan daha fazla olarak bu sefer yapımına 145 milyon dolarlık bir bütçe ayrılmış olan film, 401 milyon dolar üstünde kazanmasına rağmen Mumya üçlemesindeki en az gelir elde etmiş olan film olarak bilinmekte.


  2008 Yapımı olan ve üçlemenin son filminde O’Connell ailesinin başına gelecekler; Antik çağların Çin’inde yaşamış olan zalim bir savaş lordu, ülkenin krallıklarını tek bir imparatorluk altında birleştirir. Artık bir Ejdere İmparatoru haline gelmesinin ardından, ölü düşmanlarını gömerek lanetlemek adına Çin Seddi’nin inşa edilmesini emreder. Bu sırada 4 elementin güçlerini öğrenen İmparator, ölümün kendisini alacağından korkmaya başlamasının üzerine bir büyücüden yardım ister. Daha sonradan bu sinsi büyücü tarafından lanetlenen acımasız Ejder İmparatoru (Jet Li) ve genişliği bitmeyen ordusu, çamurla kaplanıp yakılarak öldürülür. 


  Bu sırada; 1946 Senesinde ailesinin izinden gitme kararı alarak genç bir arkeolog olan Alex O’Connell, bu gaddar imparatorun ve ordusunun bin yıldır yattığı mezarın gömülü olduğu yeri bulmayı başarır. Bir kadın tarafından haince kandırılarak mezarı yanlışlıkla açan Alex, ailesinden yardım istemek zorunda kalır. Artık dünyaya ün salmış olan O’Connel ailesi, tıpkı eski günlerdeki gibi uyanmış olan bir hortlağı ve ordusunu mezara geri göndermek zorundadır.

  Diğer Adları:

  The Mummy Returns

  Yayın Tarihi:

  04 Mayıs 2001

  Senaryo:

  Stephen Sommers

  Ödüller:

  6 ödül & 19 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?