Ölümsüz Elmaslar (Diamonds Are Forever)
Ölümsüz Elmaslar (Diamonds Are Forever)
Guy Hamilton
1971
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 273 Görüntülenme

Ölümsüz Elmaslar (Diamonds Are Forever)

Aksiyon, macera ve gerilimin müthiş bir kadro ile muazzam bir karakter ile birleştiği 007 James Bond: Ölümsüz Elmaslar filminde yönetmenlik koltuğunu tek başına Guy Hamilton üstlenirken, Ian Fleming’in, Diamonds Are Forever kitabından senaryoya yapımı Ricard Mailbaum ve Tom Mankiewicz isimleri uyarlamışlardır. Bu harika romandan uyarlama olan ve halen dillere destan olan filmin
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Aksiyon, macera ve gerilimin müthiş bir kadro ile muazzam bir karakter ile birleştiği 007 James Bond: Ölümsüz Elmaslar filminde yönetmenlik koltuğunu tek başına Guy Hamilton üstlenirken, Ian Fleming’in, Diamonds Are Forever kitabından senaryoya yapımı Ricard Mailbaum ve Tom Mankiewicz isimleri uyarlamışlardır. Bu harika romandan uyarlama olan ve halen dillere destan olan filmin oyuncu kadrosu ise Sean Connery gibi dev bir aktörü ağırlarken, Connery’ye Jill St. John ve Charles Gray gibi güçlü isimlerde eşlik etmişlerdir. Orijinal adı Diamonds Are Forever olan ve Oscar’a adaylığını koyan ve iki ödül alıp, dört farklı ödülü de adaylığını koyan Türkçe dublajlı yapımda bu sefer 007 başta pek umursamadığı aslında onun için çok önemli olan bir göreve başlamak üzeredir. 


  İngiliz Hükümeti henüz işlenmemiş olan elmasların sevkiyatında sorun olduğunu ve son sevkiyatların da yerine ulaşmadığını gördüğünde hemen 007’nin olayı araştırmasını isterler. Bond bu olayın sıradan bir kaçakçılık olayı olduğunu ve neden kendisine verildiğini anlamaz ve başta bu olayın üzerine pek düşmez. Ancak Bond hükümeti tarafından görevlendirildiği için mecburen konuyu araştırmaya başlar Peter Franks sahte kimliği ile olayın iç yüzünü öğrenmeye başlar. Olaylar ilerledikçe Bond kendisini Tiffany Case ile birlikte bulur. Sahte kimliği ile Franks yani Bond elmasları isteyen bir kaçakçı rolünde kendini oyuna dâhil etmeyi de başarır. 


  Bond ortalarda bir alıcı gibi göründükçe dikkatleri üzerine çekmeyi de başarmıştır. Bond’un bu kaçakçılık oyununda dikkat etmesi gereken Bay Wint ile Bay Kidd’in yanı sıra onu sinsice izleyen Ernst Stavro Blofeld de her an bir açığını yakalamak i��in beklemektelerdir. Bu sırada Bond, Ernst Stavro Blofeld’un gerçek kimliğinde ortalarda dolaşmadığını anlamıştır ve bu durum giderek Bond’un ilgisini daha fazla başlar. Bu noktadan sonra ise Bond ve ortağı Case kendilerini aksiyon dolu bir maceranın tam ortasında bulurlar. Oyunlar, kılık değiştirmiş düşmanlar ve hiç beklemedikleri an da yanlarında biten alıcı ve satıcılarla Bonda gerçekleri ortaya çıkarmak ve elmasların da nerede olduğunu bir şekilde bulmak zorundadır.

  Diğer Adları:

  Diamonds Are Forever

  Yayın Tarihi:

  17 Aralık 1971

  Senaryo:

  Richard Maibaum, Tom Mankiewicz, Ian Fleming

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 2 dül & 4 adaylık. total

  Resimler

  "Ölümsüz Elmaslar (Diamonds Are Forever)" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?