Örümcek Adam 3(Spider-Man 3)
Örümcek Adam 3(Spider-Man 3)
Sam Raimi
2007
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 390 Görüntülenme

Örümcek Adam 3(Spider-Man 3)

Örümcek adam film serisinin üçüncü filmi Örümcek-Adam 3’de kahraman başka bir dünyaya ait karanlık bir madde tarafından ele geçirilir. Bedenine yapışan siyah madde onun içindeki şeytanı dışarı çıkarır. Kendi içerisinde bir hesaplaşamaya kapılan Peter Parker yeni düşmanlar ve yeni intikamlar ile savaşırken kendi içindeki düşmanla da savaşmak zorunda kalır.Üçüncü filmin yönetmenliğin
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Örümcek adam film serisinin üçüncü filmi Örümcek-Adam 3’de kahraman başka bir dünyaya ait karanlık bir madde tarafından ele geçirilir. Bedenine yapışan siyah madde onun içindeki şeytanı dışarı çıkarır. Kendi içerisinde bir hesaplaşamaya kapılan Peter Parker yeni düşmanlar ve yeni intikamlar ile savaşırken kendi içindeki düşmanla da savaşmak zorunda kalır.


  Üçüncü filmin yönetmenliğini ilk iki filmin yönetmeni Sam Raimi yapmaktadır ve senaryosunu ünlü çizgi roman sanatçısı Stan Lee ve Steve Ditko’nun karakterlerinin maceralarından esinlenerek Sam Raimi ve kardeşi Ivan Raimi kaleme almıştır. Ivan Raimi “Kara Büyü” ve “Army of Darkness” filmerinin senaryosu ile tanınmaktadır. Ayrıca Alvin Sargent onlara senaryonun ekrana uyarlanmasında yardımcı olmuştur. Filmde örümcek adam Peter Parker yine Tobey Maguire tarafından canlandırılmaktadır.


  Peter Parker dağılan hayatını toparlamış düzene sokmuştur. Mary-Jane ile olan ilişkisini dengelemiş ve Örümcek-Adam olarak sorumluluklarını yerine getirmektedir. Eski arkadaşı Harry Osbourne babasının ölümünden hala Örümcek Adam’ı sorumlu tutmaktadır ve artık onun Peter Parker olduğunu da öğrenmiştir. Peter’dan intikam almak için babasının yadigarı yeşil goblin kimliğine bürünüp Yeni Goblin olarak Örümcek Adam’ı öldürmeye hazırlanmaktadır. Peter ise amcasını öldüren hırsızın peşindedir.


  Flint Marko adlı hırsız Örümcek Adam’ın şu ana kadarki en güçlü düşmanı olacak olan Kum Adam’a dönüşmüştür. Pek umudu olmayan Peter’in kırmızı kostümü siyaha bürününce işler değişir. Siyah bir madde tarafından ele geçirilen kostüm Peter’ın güçlerini oldukça arttırmıştır.  Fakat bu sırada Peter’in kişiliğini de kötü yönde etkilemektedir. Onun karanlık yanlarını ortaya çıkartan siyah madde gittikçe kontrolü Peter’ın elinden almaktadır. 


  Bu sırada serbset çalışan bir fotoğrafçı olarak işe girmiş olan Peter gazeteye Örümcek Adam’ın , yani kendisinin, fotoğraflarını çekerek satmaktadır. Bir gece uyurken bedenine giren siyah madde yüzünden kendisini bir gökdelenin tepesinde baş aşağı sarkerken bulur. Güçleri daha da ilerleyen Peter artık kendisine daha çok güvenmektedir. Kum Adam’ın saldırısını polis telsizinden duyan Peter hemen yeni siyah kostümü giyer ve şehirde nidalar atarak saldırının olduğu lokasyona gider. Kum Adam ile savaşırken onu fotoğraflayan iş arkadaşı Brock’u görür. Onu fotoğrafladığını fark ettiğinde ise fotoğraf makinesini kapıp kırar.

  Diğer Adları:

  Spider-Man 3

  Yayın Tarihi:

  04 Mayıs 2007

  Senaryo:

  Sam Raimi, Ivan Raimi, Alvin Sargent

  Ödüller:

  1 BAFTA Film Award4 wins & 44 nominations total.Nominated for 1 BAFTA Film Award4 ödül & 44 Adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?