Oslo (Oslo)
Oslo (Oslo)
Bartlett Sher
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 189 Görüntülenme

Oslo (Oslo)

Oslo Barış Antlaşması ve bu antlaşmanın dış dünyaya yansımayan tarafını anlatan ve dublajı ile ve 4k formatıyla daha net hale getirdiğimiz Oslo isimli yapım, 1993 yılında imzalanan Oslo Barış Antlaşmasının kimsenin bilmediğini yönlerini ekranlara yansıtacaktır. Yönetmenliğini Barlett Sher’in üstlenmiş olduğu ve senaryosunu da J.T. Rogers’ın hazırladığı yapım, gerilim, dram ve tarih
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Oslo Barış Antlaşması ve bu antlaşmanın dış dünyaya yansımayan tarafını anlatan ve dublajı ile ve 4k formatıyla daha net hale getirdiğimiz Oslo isimli yapım, 1993 yılında imzalanan Oslo Barış Antlaşmasının kimsenin bilmediğini yönlerini ekranlara yansıtacaktır. 


  Yönetmenliğini Barlett Sher’in üstlenmiş olduğu ve senaryosunu da J.T. Rogers’ın hazırladığı yapım, gerilim, dram ve tarih kategorilerinde yer almaktadır. Bu muhteşem filmin imdb platform puanı ise halen 6.5 puanı sabitlemiş durumdadır. Bu eşsiz filmdeki başrol oyuncu kadrosu ise Andrew Scot, Ruth Wilson ve David Olah gibi simalardan oluşmaktadır. 


  Oslo Barış Antlaşmasına odaklandığı düşünülen film aslında antlaşmaya değil bu antlaşmanın ardındaki önemli ve elini taşın altına koyan kişilere odaklanmaktadır. Antlaşma söz konusu olduğunda bu kişilerin de dünyası değişmiştir ama sadece görünür dünyaları değil iç dünyaları da alt üst olur. Bunun sebebi ise bu antlaşma sayesinde kurtulabilecek milyonlarca insanın kanı bir kalemin ucundadır. Bu antlaşmayı görüşebilmek için dünya tarihinde bir ilk gerçekleşir ve bu ilk de Filistin ile İsrail taraflarının üst düzey siyasetçilerinin bir araya gelmesidir. Bu antlaşmayı konuşmak için bu üst düzey siyasetçiler ilk defa aynı masaya oturup, ilk defa yüz yüze bakıp durumu sakin bir şekilde konuşmaya başlamışlardır. 


  Oslo Barış Antlaşması ile hedeflenen aslında iki tarafın da açtıkları savaşlara son vermeleri ve çatışmaları durdurup, hemfikir olabilecekleri bazı kurallar koymaları ve en önemlisi de bu çatışma ya da savaşların bir daha iki taraf arasında tekrarlanmamasını sağlamaktı. Sonunda ise verilen onca çaba boşa gitmemişti çünkü Oslo Barış Antlaşması hakkında son karar 1993 yılının 20 Ağustos günü karara bağlandı. Sonraki ay ise Norveç’in başkenti olan Oslo’da hem de halkında gözleri önünde Eylül ayında, İzak Rabin ve Yaser Arafat tarafından Oslo Barış Antlaşması resmen imzalanmıştı. İşte bu yapımda ise bu antlaşmanın imzalanmasına kadar olan ve bazı özel kişilerin verdikleri mücadeleler gayet objektif bir açıdan seyirciye aktarılmaktadır.

  Diğer Adları:

  Oslo

  Yayın Tarihi:

  29 Mayıs 2021

  Senaryo:

  J.T. Rogers

  Ödüller:

  2 Primetime Emmy Adaylığ. 3 dül & 13 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?