Oyunun Sonu (Margin Call)
Oyunun Sonu (Margin Call)
J.C. Chandor
2011
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 197 Görüntülenme

Oyunun Sonu (Margin Call)

Ünlü aktör Kevin Spacey’nin başrol oyuncu kadrosunun liderliğini yaptığı 4k formatıyla da hazır olan Oyunun Sonu filminde Spacey’ye yine çok ünlü isimler eşlik etmektedir. Bu isimlerden bazıları ise Demi Moore, Stanley Tucci, Simon Baker ve Zachary Quinto’dur. Orinal adı Margin Call olan filmin yönetmen ve senarist köşesi ise J. C. Chandor’a aittir. Gerçek olay
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Ünlü aktör Kevin Spacey’nin başrol oyuncu kadrosunun liderliğini yaptığı 4k formatıyla da hazır olan Oyunun Sonu filminde Spacey’ye yine çok ünlü isimler eşlik etmektedir. Bu isimlerden bazıları ise Demi Moore, Stanley Tucci, Simon Baker ve Zachary Quinto’dur. Orinal adı Margin Call olan filmin yönetmen ve senarist köşesi ise J. C. Chandor’a aittir. Gerçek olayların beyaz perdeye yansıtıldığı filmde 2008 finansal krizi ve kriz gelmeden günler önce yaşanan gerçek olaylar ele alınmaktadır. 


  Wall Street gibi bir yerde çalışan ve yılların finansçısı olan Eric işinden kovulmadan önce hem şirket hem de ülke açısından devasa bir bilgi üzerinde çalışmaktadır. Ancak Eric işinden olmasına rağmen vicdani açıdan rahat etmez ve kendisinin yetiştirdiği ve yeni bir borsacı olan Peter’a yarım kalan işi bitirmesini ve bunun çok önemli olduğunu söyler. Peter ustasının gitmesine içerler ve ustasının son isteğini yerine getirmek için eve bile gitmeden şirkette çalışmayı tamamlamaya karar verir. 


  Peter çalışmasını tamamladığında adeta kanı donmuştur çünkü bu çalışma sadece Wall Street değil tüm ülkeyi sarsacak mali bir krizin kapılarında olduğunu göstermektedir. Peter 8 trilyon dolarlık bir krize birkaç gün kaldığını anladığında daha fazla beklemeye cesaret edemez ve hemen iş arkadaşları ile patronlarını arar ve acil olarak şirkete gelmelerini söyler. Patronları ve iş arkadaşları onları çağırmalarına kızsalar da geldiklerinde ve öğrendikleri durum karşısında hepsi şoka girer. Patronlar hemen kafa kafaya verirler ve durum analizi yaparlar ve yaklaşan bu finansal faciadan en az zararla nasıl kurtulacaklarını bulmaya çalışırlar. 


  Patronlar hemen orada bulunan ve bu durumu bilen elemanlarına bu durumu en zararsız şekilde atlatacak yöntemleri bulmalarını emrederler çünkü hepsinin işi buna bağlıdır. Ortaya konular fikirler ise birbirinden farklı fikirlerdir. Ancak bu fikirler arasında hiç de etik olmayan ancak şirketi en az zararla kurtaracak

  Diğer Adları:

  Margin Call

  Yayın Tarihi:

  29 Sep 2011

  Senaryo:

  J.C. Chandor

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 8 ödül & 24 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?